Amerikan Vatandaşı Olmanın Avantajları Neler?

Amerika’ya gitmek kadar Amerika’da ölene dek yaşamak da pek çok kişinin en büyük arzularından birisidir. Devasa binalar, mükemmel planlı bir şehir ve her türlü ırktan, dilden, dinden insanın saygı çerçevesi içinde özgürce yaşayabildikleri bir dünya..

Tüm bunları elde etmek çok uzak bir hayalmiş gibi görünse de Amerikan vatandaşlığı ile bu hayalleri gerçekleştirmeniz mümkün. Özellikle çocuklarına daha iyi bir gelecek sağlamak ve kişisel kariyerini zirveye taşımak isteyenler için Amerikan vatandaşı olmanın faydaları saymakla bitmez.

Çift Vatandaş Olabilirsiniz

Amerikan vatandaşlığı, diğer ülkelerde doğmasına rağmen sonradan vatandaş olmaya hak kazanmış insanları da kapsar. Yani siz Türk vatandaşı olarak doğmuş olabilirsiniz, sonradan Amerikan vatandaşlığına geçtiğinizde ilk vatandaşlığınız iptal olmaz ve çift vatandaş olursunuz. Bu sayede iki farklı ülkede rahatlıkla yaşayabilir, mülk edinebilir, eğitim görebilir ve olanaklarından faydalanabilirsiniz.

Çift vatandaş olmak demek, ülkelerden bir tanesinde yaşarken diğeri ile bağı koparmak demek değildir. Örneğin sizin uzun yıllar boyu Amerika’da çalıştıktan sonra oradan emekli olursanız, temelli yaşamak için Türkiye’ye gelseniz bile emekli maaşınızı almaya devam edersiniz.

Eğitimde ve Mesleğinizde İlerlemek İstiyorsanız Amerikan Vatandaşlığı

Amerikan vatandaşı olmanın faydalarından birisi de kariyer planlamalarınızda altın çağı yaşamanızı sağlamasıdır. Hiç şüphesiz küresel dünyaya bakıldığında ekonomik ve sosyolojik olarak en gelişmiş ülkelerin başında Amerika gelmektedir. Amerikan vatandaşlığı sizlere, politik, ekonomik ve kişisel ayrıcalıklar sağlar. Dünyanın en iyi okullarının çoğu Amerika’da bulunmaktadır ve onlarda eğitim görebilirsiniz. Amerika’nın en güzel bölgelerinde iş yeri sahibi veya devasa plazalarda çalışan iş insanlarından olabilirsiniz.

Her Türlü Amerika Vatandaşı İle Eşit Haklara Sahip Olursunuz

Amerikan vatandaşlığı hakkını elde ettiğiniz anda, yedi kuşaktır Amerika’da doğup büyüyen biri ile tamamen aynı haklara sahip olursunuz. Çocuklarınızı, eşinizi ve ailenizin yakın üyelerini Amerikan vatandaşı yapma şansınız doğar. Amerikan vatandaşı olamasalar bile yeşil kart almalarını sağlayarak, ikamet izni çıkartabilirsiniz.

Amerikan vatandaşı olmanın faydalarını ekonomik yönden ele almak gerekirse, Amerika’ya bağlı her tür kurumda ve federal hükümette çalışabilir, işsizlik marşı, öğrenciler için burs imkânı, engelli maaşı gibi her tür destekten faydalanabilirsiniz.

Vize ve vatandaşlık almak, oturum izni, çalışma vizesi, yurt dışında doğum gibi konularda detaylı bilgiler vermeyi amaçlıyoruz. Bu alanlarda yardıma ihtiyacı olanları elimizden geldiğince detaylı şekilde bilgilendiriyor ve yorumlar kısmından sorularınızı alıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Amerikan Vatandaşı Olmanın Avantajları Neler? için yorumda bulun

    Amerikan Vatandaşı Olmanın Avantajları Neler? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Amerikan Vatandaşı Olmanın Avantajları Neler? için ilk yorumu yapabilirsin.