Amerika’ya Vize Almak Ne Kadar Sürer?

Amerika’ya gitmek isteyen tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahat için yapmaları gereken vize almaktır. Bunun için şehirlerine en yakın yerde bulunan Amerikan Konsolosluğuna ziyaret etmeleri gerekmektedir. Eğer sorun yaşamak istemiyorsanız Amerikan Konsolosluğuna 2-2,5 ay önceden başvuruda bulunmanız yararlı olacaktır. Bu seyahatinizin belirlediğiniz tarihte olması için bir önlem niteliğindedir. Eğer Türkiye’de oturma izni olan bir yabancı iseniz de oturduğunuz şehirde bulunan konsolosluğa başvurunuzu yapmanız gerekmektedir.

Vize En Kısa Yoldan Nasıl Alınır?

En kısa yoldan vize almak istiyorsanız istenilen belgeleri eksiksiz teslim etmeniz gerekmektedir. Eğer tüm belgeleriniz tam olursa ve mülakattan başarı ile geçerseniz toplamda 1 hafta içinde vizenize kavuşabilirsiniz. Elbette gitme nedeniniz ve döneceğiniz zamanda alıp almamanız konusunda etkili olacaktır. Mülakat esnasında Amerika’ya gitme nedeninizi ve planlarınızı anlatmanız vizeyi kısa zamanda almanızı sağlayacaktır. Eğer ilk kez Amerikan Vizesi alacaksanız mülakata çok özenli hazırlamalısınız. Çünkü ilk kez alacağınız vizeden red cevabı almanız diğer başvurularınızı etkileyecektir.

Alacağınız Vizenin Süresi

Amerika’ya gidecekler için vize süresi 2 türlü gerçekleştirilmektedir. Uzun süreli göç ve kısa süreli vize olarak ayrılmaktadır. Eğer iş, eğitim, turizm benzeri sebeplerle gidecekseniz en fazla 6 aylık vizeler verilmektedir. Daha önceden verilmekte olan süresiz vize uygulaması artık kaldırılmıştır. Eğer uzun süreli gidecekseniz 10 yıllık vizeler verilmektedir. Bu vizelerde her 6 ayda bir vizenin süresinde değişiklik gösterir.

Vize ve vatandaşlık almak, oturum izni, çalışma vizesi, yurt dışında doğum gibi konularda detaylı bilgiler vermeyi amaçlıyoruz. Bu alanlarda yardıma ihtiyacı olanları elimizden geldiğince detaylı şekilde bilgilendiriyor ve yorumlar kısmından sorularınızı alıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Amerika’ya Vize Almak Ne Kadar Sürer? için yorumda bulun

    Amerika’ya Vize Almak Ne Kadar Sürer? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Amerika’ya Vize Almak Ne Kadar Sürer? için ilk yorumu yapabilirsin.