Amerika Vizesi Almayı Kolaylaştıran İpuçları

Amerika’ya vize almanın püf noktaları pek çok kişinin, peşinde koştuğu püf noktalardır. Dünyanın en çok talep gören ülkelerinden biri olan Amerika ne yazık ki vize konusunda çok katı kurallara sahiptir.

Başvuru yapan pek çok kişinin Amerika vize başvurusu reddedildiği için püf nokta arayışı söz konusu olmaktadır.

Türkiye’de yaşamakta olan vatandaşların Amerika’ya seyahat etmeleri için vize almaları mecburidir. Bunun için resmi bir başvuru adresine gidip başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

Önce online olarak başvuru yapmak daha sonra randevu alıp resmi kurumlara evrak teslim edilmesi istenmektedir.

Amerika’ya seyahat etmeden önce alacağınız vize bazı durumlarda zor olabilmektedir.

Eğer birkaç püf noktaya dikkat ederseniz bu zor durumu aşıp biraz daha kolay şekilde vize alabilmeniz mümkün olmaktadır.

Amerika Vizesi İçin Belge Püf Noktaları

Amerika vizesini almadan önce size DS-160 Başvuru Formu verilmektedir. Bu formu eksiksiz bir şekilde doldurup tüm belgeleri yanınızda götürmeniz vize almanızı kolaylaştıracaktır.

Eğer oturmakta olduğunuz yerde uzun süredir oturuyorsanız oturma belgesi, lisans ya da yüksek lisans diplomanız, çalıştığınız kurum ya da sigortanızı ispat edebileceğiniz belge götürmeniz size vize almayı kolaylaştıracaktır.

Hesabınızda bir miktar paranın bulunması ve bunu gösteren bir belgenin olması da sizin lehinize olacak bir durumdur.

Amerika vizesi alabilmeniz için ne kadar çok belge verdiğinize dikkat etmeniz önerilmektedir.

Ne kadar çok belge teslim ederseniz size güvenmelerini sağlayacak her türlü belgeyi dosyaya koyarsanız sizin vize almanızı kolaylaştıran etmenlerden de artış gösterecektir.

Amerika Vizesi için Pasaport Püf Noktası

Amerika vizesi nasıl alınır sorusu, püf noktaları bilmekten geçmektedir. Bu püf noktalardan bir tanesi de pasaportla ilgilidir.

Yasal olarak pasaport sahibi olan herkes Amerika vizesi için başvuru hakkı taşımaktadır.

Herkes dilediği gibi pasaport başvurusunda bulunabilmektedir. Ne var ki başvuru yapan herkesin onay alması pek de mümkün olmamaktadır.

Amerika vizesi için gerekli evraklar arasında yer alan pasaport ne kadar uzun süreli olursa o kadar avantaj sağlamaktadır.

1 yıllık pasaport sahibinin Amerika vizesi onayı alması pek de mümkün olmamaktadır. Bu nedenle olabildiğince eski olmasına dikkat etmeniz önerilmektedir.

Çoğu zaman en az 5 yıllık olan pasaportların vize onayı aldırdığı görülmektedir.

Amerika Vizesi için Schengen Vize Kolaylığı

Amerika vize nasıl alınır sorusuna verilebilecek bir başka kolay cevap da Schengen vizesinden geçmektedir.

Kişi, Amerika’ya seyahat edebilmek için öncelikle vize almak zorundadır. Bu vizenin onay alma ihtimali ise bir hayli zordur. Bu gibi bir durumda Schengen vizesi almak kolaylık sağlamaktadır.

Çoğu zaman kişinin Schengen vizesi sahibi olup olmadığına bakılmaktadır. Bu vizenin alınmış olması demek, kişinin Avrupa standartlarında kurallara uygun görülmesi demektir. Dolayısıyla Amerika’ya giriş çıkışında da herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Bu bakımdan Amerika vize şartları arasında bu durum da yer almaktadır.

Amerika Vizesi İçin Çalışma Kolaylığı

Amerika vize başvurusu nasıl yapılır, vizeyi hemen almak mümkün mü sorusu da sıklıkla sorulmaktadır.

Vize başvurunuzun onay almasını sağlayan püf noktalardan biri de ne kadar süredir çalıştığınızdır. Uzun süredir çalışıyorsanız vize onayı almanız biraz daha kolay olmaktadır.

Amerika’ya Vize Almanın Püf Noktaları

Amerika’ya Vize Almanın Püf Noktaları

1 yıldan az süredir çalışan ya da başvuru sürecinde işsiz olan kişilerin ne yazık ki Amerika vize başvurusu reddedilmektedir.

Uzun soluklu bir işte sigortalı şekilde çalışan bu durumu kolaylıkla ispat eden kişiler ancak onay alabilmektedirler.

Amerika Vizesi İçin Evlilik Püf Noktası

Öğrenciyken Amerika turistik vizesi almak isteyen biri ile evli ve çalışırken almak isteyen birisi aynı düzeyde değildir.

Evlilik vize sürecinde görevlilerin onay vermesini sağlayan önemli işlevlerden bir tanesidir.

Evlilik durumu söz konusu olduğu zaman kişinin ülkesine dönme ihtimali daha yüksektir. Dolayısıyla daha kısa süre kalacak ve kaçak kalma gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. Onay verilmesi ihtimali biraz daha artmaktadır. Bu nedenle belgeler arasında evlilik cüzdanı bulundurmanız önemli bir püf nokta olarak kabul edilmektedir.

Para Amerika Vizesi İçin Önemli mi?

Amerika vizesi alabilmeniz üzerinde en etkili olan etkenlerden bir tanesi de paradır.

Ülkeye çok az miktarda para ile giriş yapma amacınız varsa vize sürecinde sıkıntı yaşamanız muhtemeldir. Yanınızda ne kadar çok para bulundurursanız o kadar kısa sürede vize temin edebilirsiniz.

Amerikan vizesi alabilmek için elinizin altında en az 3 bin dolar gibi bir para bulunmalıdır. Bu parayı hesabınızda bulundurduğunuza dair belgelerinizi yetkililere teslim ederseniz kolaylıkla vizenizi alabilirsiniz.

Yeterli miktarda paranız bulunmuyorsa ülkede muhtaç duruma düşmeniz pek de hoş karşılanmamakta kendi başınızın çaresine bakmanız tercih edilmektedir. Bu durumda henüz başvuru sürecinde elenmenize neden olmaktadır.

Vize Mülakatında Dikkat Etmeniz Gerekenler

Mülakata gittiğiniz zaman temiz ve özenli bir giyime sahip olmalısınız. Ayrıca evli ya da nişanlı olmanız parmağınızda bir yüzük olması size fayda sağlayacaktır.

Bir başka önemli husus da sorulan sorulara kısa ve öz cevap vermeniz, gitme sebebinizi kesin bir şekilde açıklamanızdır.

Amerika’ya gittiğinizde kalacağınız yer ve yapacaklarınızı net ve doğru bir şekilde aktarmanız önemlidir.

Mülakat esnasında rahat olun. Kendine güvenen bir profil çizmeniz mülakatta size artı puan kazandırır. Eğer öğrenciyseniz ya da eğitim için gitmek istiyorsanız bunu mülakatta dile getirmeyi unutmayın.

Vize ve vatandaşlık almak, oturum izni, çalışma vizesi, yurt dışında doğum gibi konularda detaylı bilgiler vermeyi amaçlıyoruz. Bu alanlarda yardıma ihtiyacı olanları elimizden geldiğince detaylı şekilde bilgilendiriyor ve yorumlar kısmından sorularınızı alıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. İnan dedi ki:

    Ben ınan zorlu pımapencıyı 180 73 1979 erzıncanlıyım 1 çocuk babasıyım

  2. hakan dedi ki:

    güzel yazı tşk..