Bahamalar Vize İstiyor mu? Bahamalar Vizesi Nasıl Alınır?

Bahamalar Vize İstiyor mu? Bahamalar Vizesi Nasıl Alınır?

Paylaş

Bahamalar vize istiyor mu, Bahamalar vizesi nasıl alınır sorusu seyahat etmeyi düşünenlerce çok sık sorulmaktadır.

Seyahat için aklınızda bulunan adres Bahamalar ise geniş çaplı bir araştırma yapmalı ve doğru bilgileri elde etmelisiniz.

Her ülkeye giriş için gerekli bazı prosedürler olduğu gibi Bahamalar için de belli başlı prosedürlerin uygulanması esastır.

Bahamalar’a yolculuk gündemi olan ve ister tatil ister iş için bu ülkeye seyahat etmeyi düşünen kişiler başta vize koşulları olmak üzere tüm detayları bilmelidir.

Seyahat esnasında ya da sonrasında herhangi bir sorun yaşamamak adına bu konuya özen gösterilmesi son derece önemlidir.

Bahamalar Vize İstiyor mu?

Bahamalar’a nasıl gidilir sorusu dünya genelinde birçok kişinin araştırdığı sorulardandır.

Özel bir ada olması ve doğal güzellikleri ile etkileyici görünmesi, Bahamalar’ı ayrıcalıklı kılmalıdır.

Dünya genelinde pek çok ülkeden misafir ağırlayan adalarda özellikle balayı, uzun yaz tatilleri gibi tatil düzenlemeleri yapılabilmektedir.

Bahamalar için birçok kişinin prosedür eksiği olduğu görülmektedir. Özellikle vize istiyor mu, vize almadan gidilebilir mi sorusu sık sorulmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti ile Bahamalar arasında imzalanan anlaşmalar neticesinde iki ülke vatandaşları vize muafiyetinden yararlanabilmektedir.

Sahip olduğunuz pasaport hangi tür pasaport olursa olsun vizeden muaf olduğunuzu aklınızda bulundurmalısınız.

Bahamalar Vize Muafiyeti Kaç Gün?

Bahamalar iş imkânından turistik gezi imkânına kadar birçok alanda yeterli görülen ülkelerdir. Seyahat planı oluşturmayı düşünen birçok kişi Bahamalar’dan memnun kalacağını bilmelidir.

Özellikle vize gibi zaman kaybettiren, kişiyi yoran bir sürecin olmaması seyahati çok daha eğlenceli bir forma bürümektedir.

Bahamalar seyahatiniz için aklınızda bulunması gereken ilk unsur gün sayısıdır. Vize muafiyeti kapsamında ülkeye ziyarette bulunacaksanız en fazla 90 gün süre ile gidebilirsiniz.

3 aylık zaman dilimin sonuna gelindiğinde ülkeyi terk etmeniz gerekmektedir. Terk etmeyi düşünmeyenlerse vize temin ederek daha uzun süre kalabilirler.

Vize muafiyeti 90 gün olarak bilindiğinde planlamayı da ona göre yapabilmek mümkün olmaktadır.

Bahamalar Vize Türleri

Bahamalarda çalışma izni almayı düşünen ve ülkede kendine iş bulabilen birçok kişi ticari vize sayesinde birkaç gün içerisinde ülkeye girebilmektedir.

En çok kullanılan vize türlerinden biri olan ticari vize özellikle iş imkânının çok olmasına bağlanmaktadır.

Yıl içerisinde hatırı sayılır oranda ziyaretçi ağırlayan Bahamalar, turizm sektöründe çalışacak kişi arayabilmektedir. Ayrıca popülerliğine bağlı olarak birçok firmanın yatırım yapmak istediği adalar arasındadır.

Bahamalar’da yatırım yapmak isteyenlerle beraber yalnızca gezip görmek isteyenler de fazladır.

Ülkeyi ziyaret etmek için gelen ve turizmin tadını çıkaran kişiler de yalnızca turistik vize ile istediklerini elde edebilmektedir. Turistik vize, vize türleri arasında en çok tercih edilenlerdir.

Bahamalar Transit Vizesi

Bahamalar iklimi, doğası ile gören herkesi kendine hayran bırakan adalardandır.

Ziyaret etmek isteyen binlerce kişi önce nasıl gideceklerine dikkat etmelidir. Konuyla ilgili en yanlış bilinen nokta ise transit vizedir.

Bahamalar vizesi muafiyeti söz konusudur ancak giriş yapabilmek için Amerika üzerinden seyahat edilmesi gerekmektedir.

Amerika üzerinden seyahat etmek demek, Amerika transit vizesini almak demektir.

İlk kez gidecek olan kişiler Amerika yerine Bahamalar transit vizesini alabilmektedir. Bu yanlışın düzeltilmesi neticesinde Bahamalar’a yolculuk da son derece keyifli olacaktır.

Amerika aktarmalı gidilen Bahamalar, uçak biletlerini de zamanlamayı da sorunsuz şekilde halledebilmeyi gerektirmektedir. Hatasız yolculuk için bu detaylara dikkat etmek önemlidir.

Bahamalar Vizesi Nasıl Alınır?

Bahamalar harita nerede, ülkeye gitmek için nasıl bir yol izlemeli gibi sorular ilk kez gidecekler tarafından çokça sorulmaktadır.

Farklı bir ülkeye gidiyor olmak sizin için kaygı sebebi ise aşama aşama öğrenerek geniş zamanda kaygınızı yenebilirsiniz.

Özellikle prosedürü karmaşık olan ülkeler, seyahat edecek kişileri biraz gerebilmektedir.

Bahamalar her ne kadar 90 güne kadar muafiyet hakkı tanısa da 90 günden uzun kalmayı düşünenler için vize uygulaması vardır.

90 günden kısa kalacaklar, sorulması ihtimaline karşı evraklarını hazır kılarken; 90 günden uzun kalacaklar için vize başvurusu ve özel evraklar teslim edilmek durumundadır.

Vize almak için yapılması gerekenlerin başında yetkili kurumu bulup başvurmak arkasından evrak teslim etmek yeterlidir. Evraklarınızı teslim ettikten sonra sürecin neticesi tarafınıza bildirilecektir.

Bahamalar Vizesini Almak İçin Nereye Başvuru Yapılır?

Bahamalar Türk Konsolosluğu vize işlemleri konusunda sık sık ziyaret edilen adreslerden bir tanesidir.

Ada vatandaşlığı bulunan kişilerin Türkiye’ye gelebilmesi için vize ve sonrası işlemleri öğrenmek adına bu kuruma başvuru yapması gerekmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve Bahamalar’a seyahat etmeyi düşünen kişilerse doğrudan Bahamalar Fahri Konsolosluğu’na başvuruda bulunabilmektedir.

Başvuru öncesinde randevu oluşturmak, gidip dilekçe yazmak gerekmektedir. Dilekçenin sonrasında kurumun belirtmiş olduğu evrakları bir araya getirip bir sonraki görüşmeye hazır gitmek önemlidir.

Başvuru süreci sona erdiği zaman vizenize onay aldığınız ya da reddedildiğiniz tarafınıza bildirilebilmektedir.

Bahamalar Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Vize için gerekli belgeler neler sorusu Bahamalar için de geçerlidir. Bahamalar vizesi almak amacında olan kişiler vize başvurusunu yaparken evraklarda hassas davranmalıdır.

Eksik ya da hatalı evrak olmadığı sürece vize başvurusunda herhangi bir sorun bulunmamaktadır.

Vize için gerekli evrakların başında pasaport gelmektedir. Biyometrik fotoğraf, sabıka kaydı, sağlık raporu ve seyahat sağlık sigortası istenen diğer evraklar arasındadır.

Vize almak isteyen kişinin banka dokümanı, taşınmazlarının tapu fotokopisi ve kimlik fotokopisi de evraklar arasında yerini almak durumundadır.

Vize başvurusunda evraklar bir araya getirildiğinde sürecin zahmetsiz şekilde geçmesi daha kolay olmaktadır.

Bahamalar Vize Başvurusunda Pasaport Nasıl Olmalı?

Vize başvurusu yapacak olan kişi ister Amerika ister Bahamalar fark etmeden pasaportuna özen göstermelidir.

Pasaportta herhangi bir yırtık ya da eskilik söz konusu olduğunda vizeye onay alabilmek mümkün olmamaktadır. Aynı şekilde eksik yaprak bulunması durumunda da vize başvurusunun reddedilmesi mümkündür.

Vizenize onay alabilmeniz için pasaportunuzun en fazla 9 yıllık olması gerekmektedir.

10 yılı aşkın olan pasaportların kullanımı geçerli değildir. Ayrıca dikkat edilmesi gereken bir başka konu Bahamalar seyahati sonrasında da kullanım süresinin 6 ay daha devam etmesidir.

Bahamalar Vize Başvurusunda Rezervasyon Belgeleri

Vize başvurularının olmazsa olmaz evrakları arasında rezervasyon belgeleri de bulunmaktadır. Hangi ülkenin vizesi için başvuru yaparsanız yapın rezervasyon işlemleriniz tam olmak durumundadır.

Bahamalar için de durum aynı şekilde geçerlidir çünkü rezervasyon belgeleriniz olmadan ülkeye giriş, çıkış tarihleriniz kestirilemez.

Otel rezervasyonlarınızı ve uçak gidiş dönüş bilet rezervasyonlarınızı belgeleyerek evrak dosyasına yerleştirmeniz gerekmektedir.

Bahamalar Vize Başvurusu Kaç Günde Belli Olur?

Bahamalar için yapılan vize başvuruları en geç 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Çoğu zaman ilk 7 iş gününde net şekilde açıklanmakta ve başvuran kişi onay mı ret mi aldığını öğrenmektedir.

Vize başvurunuzdan onay aldıktan sonra seyahatinizi gerçekleştirmeniz için herhangi bir engeliniz bulunmamaktadır. Dolayısıyla başvuru sürecinde profesyonel davranmalı ve olabildiğince doğru adımlar atarak süreci kolaylaştırmalısınız.

Her şey doğru yapıldığında birkaç günde vize almanız, seyahat için her şeyin yoluna girmesi mümkün olacaktır.

Vize ve vatandaşlık almak, oturum izni, çalışma vizesi, yurt dışında doğum gibi konularda detaylı bilgiler vermeyi amaçlıyoruz. Bu alanlarda yardıma ihtiyacı olanları elimizden geldiğince detaylı şekilde bilgilendiriyor ve yorumlar kısmından sorularınızı alıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir