Bhutan Vize İstiyor mu? Bhutan Vizesi Nasıl Alınır?

Bhutan Vize İstiyor mu? Bhutan Vizesi Nasıl Alınır?

Paylaş

Bhutan vize istiyor mu, Bhutan vizesi nasıl alınır sorusu seyahat planı oluşturmayı düşünenler tarafından sorulmaktadır.

Güney Asya’nın sevilen ülkelerinden biri olan Bhutan son zamanlarda ismi daha fazla anılan, popüler adresler arasında yer almaktadır.

Turizm sektöründe ciddi bir ilerleme kaydeden ülke, dünyanın birçok noktasından misafir ağırlamakta ve belli prosedürler karşılığında zahmetsiz seyahat hakkı tanımaktadır.

Seyahat sıklığının artmasına bağlı olarak ülke hakkında doğru yanlış pek çok bilgi yayılmakta ve ne yazık ki bu bilgilerin pek çoğu asılsız çıkmaktadır.

Özellikle ülkeye giren turist sayısında kısıtlama olduğu bilgileri tamamıyla yanlıştır. Bhutan’a nasıl gidilir, orada turist olarak gezmek mümkün mü sorularını soran herkes bilgisini edinip seyahatini yapabilmektedir.

Bhutan Vize İstiyor mu?

Butan Krallığı Sarayı, Dorji Milli Parkı ve daha pek çok gezilebilecek yere sahip olan Bhutan merak edilen ülkeler arasında anılmaktadır.

Ülkenin ismini duya ve daha önce gitmemiş olan birçok kişi gitmek için araştırma yapmakta, vize sürecini, evrak prosedürlerini öğrenmek istemektedir.

Bhutan için seyahat planı oluşturan kişilerin ilk sorduğu soru vize istiyor mu olmaktadır. Bhutan ülkesini ziyarette bulunabilmek için vize temin etmeniz gerekmektedir.

İstisnasız tüm pasaport sahiplerine vize şartı sunan ülke ancak vize ile girmeye onay vermektedir. Bhutan’ın vize başvurusu ise diğer ülkelerden biraz daha farklı işlemektedir.

Bhutan Vizesi Nasıl Alınır?

Bhutan turu, gezintisi, tatili yapmak için vize temin etmeniz gerekmektedir. Vizeyi alabilmek içinse doğru yolu izlemeniz çok önemlidir.

Birçok kişinin yanlış bildiği vize başvurusu zaman kaybetmeye neden olmaktadır. Bhutan vizesini alabilmek için yapmanız gereken ilk iş ülkede görev yapan bir tur operatörü bulmaktır.

Tur operatörü ile anlaşıp ülkeyi ziyaret etmek istediğinizi dile getirmeniz gerekmektedir.

Anlaşma sonrasında size bahsedilen ücreti yatırmanız istenmektedir. Ücret yattıktan sonra tur operatörü sizin adınıza başkentteki turizm konseyine başvuruda bulunmaktadır.

Başvuru sonrasında konsey sizin ücreti yatırıp yatırmadığınızı kontrol etmekte onay verdikten sonra yazı göndermektedir.

Gelen yazının ardından operatör Bhutan Dışişleri Bakanlığı’na başvuruda bulunmakta ve vize onayı istemektedir.

Onay almanız halinde herhangi bir engel çıkmadan ülkeye ziyarette bulunmanız mümkün olmaktadır.

Bhutan Vize Türleri

Bhutan gezisini planlayan ve bu plana uymak için vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler hangi alanda vize istediklerine karar vermeliler.

Her vize türü her seyahat nedeni için geçerli değildir. Kimi zaman turistik bir seyahat için ziyaret edilen ülke kimi zaman da iş için ziyaret edilmektedir.

Sizin tercih ettiğiniz neden iş ise bu durumda ticari vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Yatırım yapmak isteyen firma sahibi, firma çalışanı ya da devlet tarafından görevlendirilen bir kişi olduğunuzda ticari vize size yarar sağlayacaktır.

Turistik vize ise gezinti amacıyla ülkeye girenlerin alması gereken vizedir.

Bhutan Ticari Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Bhutan gelenekleri, yaşam şekli ilgisini çeken kişilerin yanında ülkeye yalnızca işini yapmak için gelen kişiler de çok sayıdadır.

İş için Bhutan’a uğramanız gerekirse yapmanız gereken doğru belgeleri bir araya getirmektir.

Pasaport, başvuru dilekçesi, davetiye ve şirket evrakları ticari vize için gereken temel evraklardır.

Şirket evrakları arasında; faaliyet belgeleri, vergi levhası fotokopisi, şirketin banka dokümanı, ticaret sicil gazetesi fotokopisi yer almaktadır. Ayrıca kişiye özel SGK prim dokümanı, seyahate hangi konumda çıkıldığına dair özel dilekçe de verilmesi gerekmektedir.

Bhutan Turistik Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Bhutan ekşi sözlükte de sık sık anılan bir ülkedir. Birçok kişinin turistik amaçla seyahat ettiği dikkat çekmektedir.

Siz de seyahatinizi turistik vize alarak gerçekleştirmek isterseniz bu durumda evraklarınızı ona göre bir araya getirmelisiniz. Teslim edilmesi gereken evrakların başında pasaport yer almaktadır.

Pasaport dışında, kimlik fotokopisi, 2 adet biyometrik fotoğraf, vize ücreti ödendiğine dair dekont, seyahat sağlık sigortası, sağlık raporu, sabıka kaydı teslim edilmesi gereken belgelerdir. Bu belgeler dışında aracı tur şirketinin belgelerini de bir araya getirip vermeniz gerektiğini unutmamalısınız.

Bhutan Vize Başvurusunda Pasaport Nasıl Olmalı?

Bhutan hakkında ilginç bilgiler veren ve asılsız pek çok bilgi ile ziyaretçilerin aklını karıştıran haberler bulunmaktadır.

Ne vize konusunda ne de ziyaret konusunda herhangi bir sorun yaşamayacağınızdan emin olabilirsiniz. Başvurunuzu doğru şekilde yaparsanız zahmetsiz şekilde onay alabilirsiniz.

Bhutan vize başvurusu yaparken özellikle belge detaylarına özen göstermeniz gerekmektedir. Bu belgeler arasında yer alan pasaport da son derece önemli bir evraktır.

Pasaportun 10 yıllık kullanım süresini aşmaması, seyahat sonrasında 6 ay daha kullanılabilir olması gerekmektedir.

En az 2 yaprağının boş olması gereken pasaport herhangi bir eksik ya da yırtılma da bulundurmamalıdır.

Bhutan Vizesi Rezervasyon Belgeleri

Bhutan’da yaşama şansı bulabilmeniz için ülkede otel rezervasyonu yaptırmanız gerekmektedir.

Otel rezervasyonu yaptırıp bunu belgelemeniz karşılığında vize onayı almanız daha kolay olacaktır çünkü ülkeye girdiğinizde evsiz kalmanız büyük sıkıntılara neden olabilir.

Otel rezervasyonu dışında gidişiniz gibi dönüşünüzü de garantileyen uçak biletlerinizin de olması gerekmektedir.

Uçak biletleriniz sayesinde vizenize onay alabilir, seyahatinizi eksik olmadan gerçekleştirme şansı elde edebilirsiniz.

Bhutan Vizesi İçin Nereye Başvuru Yapmalı?

Bhutan nerede, nasıl gidilir, gitmek için vize gerekir mi gibi temel sorular dışında bir de vize ile ilgili sorular da merak edilmektedir.

Vize temin edebilmeniz ve buna bağlı olarak seyahatinizi gerçekleştirmeniz için doğru noktalara başvuru yapmanız icap emektedir.

Pek çok kişi vize başvurusunu konsolosluklara yapıldığını düşünür ancak Bhutan için durum farklıdır.

Sizin herhangi bir yere başvuru yapmanız gerek kalmadan yalnızca tur operatörü üzerinden vize başvurusu yapmanız mümkündür.

Bhutan vizesi için sizin koşturmanıza gerek kalmadan yalnızca operatör ile onay alabileceğinizi unutmamalısınız.

Bhutan Kapıda Vize Veriyor mu?

Bhutan kapıda vize veren ülkelerden bir tanesidir. Ülkeye seyahatiniz öncesinde vize temin etme şansı yakalayamadıysanız seyahatinizi gerçekleştirip iniş yaptığınızda da vize temin edebilirsiniz.

Görevliler bu konuda size yardımcı olacak, gerekli evrakları kapıda görüp vize alıp alamayacağınıza karar verecektir.

Kapıda vize almak birçok açıdan kolay gibi görünse de aksi bir durum olmasına karşı risklidir.

Herhangi bir evrakın eksik olması, sürecin sekteye uğramasına sebebiyet verebilmektedir. Dolayısıyla vize işlemlerini önceden tamamlamanın çok daha büyük katkıları olduğu unutulmamalıdır.

Bhutan Kapıda Vize Nasıl Alınır?

Bhutan yaşam şartlarıyla farklı egzotik yapısıyla birçok kişinin ilgisini çekmektedir.

Ülkeye ani bir kararla seyahat düzenlemek isteyen ya da iş için hızlıca gitmeyi düşünen birçok kişi kapıda vize uygulamasından yararlanabilmektedir.

İş için kapıda vize almanız gerektiğinde ticari muhatap bilgileri ve evraklarla beraber ticaret odasına başvuru yapmanız gerekmektedir. Bhutan Ticaret Odası onayı aldıktan sonra kapıda vize almanız mümkündür.

İş için değil de turistik amaçlı vize almak isterseniz tur operatörüne haber vermelisiniz. Sizin için kapıda vize başvurusu yapmalı ve onay aldıktan sonra girmenizi sağlamaktadır.

Kapıda vize işlemlerinde de belge kontrollerinin yapıldığı, eksik herhangi bir belge olmamasına dikkat edildiği unutulmamalıdır. Nasıl olsa kapıda kolay alırım düşüncesi son derece yanlıştır.

Vize ve vatandaşlık almak, oturum izni, çalışma vizesi, yurt dışında doğum gibi konularda detaylı bilgiler vermeyi amaçlıyoruz. Bu alanlarda yardıma ihtiyacı olanları elimizden geldiğince detaylı şekilde bilgilendiriyor ve yorumlar kısmından sorularınızı alıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir