Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi Nasıl Alınır?

Paylaş

Dünya’nın en yoğun turist alan merkezlerinden biri olan Birleşik Arap Emirlikleri, seyahat etmek isteyen binlerce kişiyi misafir etmektedir.

Yıl içinde pek çok ülkeden seyahat edilen ülkeye Türkiye Cumhuriyeti’nden de talep bir hayli fazladır. Yapılan anlaşmalar doğrultusunda ülke giriş çıkışlarında gerekli prosedürlerin yerine getirilmesi, şartların sağlanması gerekmektedir.

En az evraklar kadar elinizin altında bulunması gereken para ve kimlik bilgileriniz de oldukça kıymetlidir. Birleşik Arap Emirlikleri her ülke için ayrı prosedür işletmekte, her yıl prosedürlere yenilikler katılmaktadır. Bu nedenle düzenli takip edilmeli ve güncel bilgilerden haberdar olunmalıdır.

Birleşik Arap Emirlikleri Vize İstiyor mu?

Birleşik Arap Emirlikleri, Türkiye Cumhuriyeti ile yaptığı vize muafiyeti anlaşmasına bağlı kalarak vize uygulamamaktadır. Dolayısıyla ülke sınırlarına girmek isteyen kişiler, gerekli resmi işlemleri tamamlayarak giriş yapabilirler.

Birleşik Arap Emirlikleri siyah ve yeşil pasaport sahibi kişilerden vize istememektedir. Ülkeye giriş yapabilmek içinse kişinin bizzat başvuruda bulunması gerekmektedir. Seyahat acentaları ya da firmalar tarafından yapılan başvurular onay almamaktadır.

Birleşik Arap Emirlikleri’nde Vizesiz Ne Kadar İkamet Edilebilir?

Birleşik Arap Emirlikleri’ne gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının diplomatik, hususi ve hizmet pasaportlarına sahip olması gerekmektedir. Bu pasaportların dışında siyah pasaporta sahip olan bireyler için vize muafiyeti geçerli değildir.

Vizesiz ziyaret hakkı bulunan bireyler için ikamet süresi yaklaşık 90 gündür. 3 ay boyunca istediğiniz kadar turist haklarından faydalanabilirsiniz.

Sürenizi aştıktan sonra ikamet etmeye devam etmek niyetinde olursanız bu durumda yapmanız gereken oturma izni almaktır. Oturma izni alırken belli süre dilimleri için ayrı ayrı başvurularda bulunabilirsiniz.

Birleşik Arap Emirlikleri’ne Giriş için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Birleşik Arap Emirlikleri’ne vizesiz giriş yapmak isteyen bireyler önce gerekli evrakları temin etmeli daha sonra giriş işlemlerini düzenlemelidir.

Pasaportunuzun yanı sıra 1 adet biyometrik fotoğraf temin edilmesi gereken ilk evraktır. Fotoğrafınızı çektirirken arka yüzünün beyaz olması zorunludur. Bunun yanında gereken evraklardan bir diğeri rezervasyon detaylarıdır.

Ülke sınırları içerisinde hangi otelde ikamet edeceğiniz giriş yapabilmeniz için oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra gidiş-geliş yapacağınız uçak firması da belgeler arasında bulunmalıdır.

Uçağa ait olan biletler, dönüş rezervasyonu da verilmesi gereken belgeler arasında yer almaktadır. Tüm bunların yanı sıra ülkeye neden geldiğinizi belirten bir dilekçe yazmanız da gerekmektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri’ne Giriş Vizesi Nasıl Alınır?

Birleşik Arap Emirlikleri vize muafiyeti olan ülkelerden bir tanesidir. Ülkeye giriş yapmak istediğiniz zaman size 90 günlük ikamet izni oluşturmaktadır.

90 günlük ikamet izni ise aynı şekilde kısa süreli vize ile mümkündür. 3 ay için kısa süreli vize temin etmeniz gerekmektedir. Ülke sınırlarına girmeden hemen önce başvuruda bulunarak kısa süreli vizenizi temin edebilirsiniz. Bunun için pasaportunuz, paranız ve kimliğiniz yeterli olmaktadır.

Birleşik Arap Emirlikleri Ziyaret Başvurusu Nereye Yapılmalıdır?

Birleşik Arap Emirlikleri’ne gitmek isteyen kişiler için en uygun başvuru noktası başkonsolosluklar ya da büyükelçiliklerdir. Seyahat hakları ve gerekli evrak teslimleri ile ilgilenen tüm yetkililer bu kurumlar içerisinde yer almaktadır. Bunun yanında yapılan düzenlemeler sonucunda THY da Birleşik Arap Emirliği vizesi verebilmektedir.

90 gün boyunca dilediğiniz şekilde gezebilmeniz için kısa süreli vizeyi alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey Türk Hava Yolları’nın online sitesine girmek, formu doldurmaktır. Doğru ve detaylı şekilde doldurduğunuz bu form ile kısa sürede yolculuk yapabilme fırsatınız olacaktır.

Birleşik Arap Emirlikleri için Kapıda Vize Alınabilir mi?

Birleşik Arap Emirlikleri’ne gitmek isteyen kişiler için vize uygulaması yoktur fakat kalacağınız gün sayısını belirledikten sonra kapıda vize alternatifi de bulunmaktadır.

Ülkeye girişte yetkililer tarafından yalnızca 30 gün için kapıda vize alabilirsiniz. 1 aylık süre için yanınızda pasaportunuz, kimliğiniz ve paranızın olması yeterli kabul edilmektedir.

Pasaport ile ilgili dikkat edilmesi gereken en önemli nokta son 6 ay içerisinde güncellenmiş olması gerektiğidir. 6 aydan eski olan pasaportlar için herhangi bir işlem yapılamamakta, ülke sınırlarına giriş yasaklanmaktadır.

Birleşik Arap Emirlikleri Ziyaretçi Vizesi Formunda Neler Sorulmaktadır?

Birleşik Arap Emirlikleri’ne giriş yapmak için ziyaretçi vizesi denilen 90 günlük ikamet hakkınız bulunmaktadır. Ziyaretçi vizesi diğer vizeler ile kıyaslanmamalıdır çünkü yalnızca gerekli evrakların teslimi ile ziyaretçi vizesi rahatlıkla temin edilebilmektedir. Bunun için yapılması gereken en önemli şey formu doldurmaktır.

Başvuru merkezinde gerekli evrakların yanında bir de ziyaretçi vizesi formu doldurmanız istenmektedir. Formda kişisel bilgilerinizin yanı sıra sahip olduğunuz meslek, aile ve mal varlığı da yer almaktadır. Ne kadar eve, araca ya da taşınmaz gayrimenkule sahipseniz formda buna değinmeniz gerekmektedir.

Telefon numaraları, kendi ülkenizde bulunan ikamet adresiniz ve evliyseniz eşinizin kişisel bilgileri yer almaktadır.

 Birleşik Arap Emirlikleri Seyahatinde Reşit Olmayanlar ve Öğrenciler için Prosedürler Nelerdir?

Gezilip görülecek pek çok noktası olan Birleşik Arap Emirlikleri’nin yıl içinde binlerce kişi ağırladığı bilinmektedir. Ağırlanan bu misafirler arasında reşit olmayanlar, öğrenciler de bulunmaktadır. Reşit olmayan kişiler için gereken tüm prosedürü ebeveynleri gerçekleştirmektedir.

Başvuru formunun altına ise aynı şekilde ebeveynler imza atmaktadır. Öğrenci olarak ülkeye giriş yapmak isteyenler öğrenci belgelerini gerekli belgeler arasında bulundurmalı, başvurular esnasında teslim etmelidir.

Aynı şekilde emekli olup ülkeyi ziyaret etmek isteyenler de emeklilik cüzdanlarını göstermek zorundadır.

Vize ve vatandaşlık almak, oturum izni, çalışma vizesi, yurt dışında doğum gibi konularda detaylı bilgiler vermeyi amaçlıyoruz. Bu alanlarda yardıma ihtiyacı olanları elimizden geldiğince detaylı şekilde bilgilendiriyor ve yorumlar kısmından sorularınızı alıyoruz.

  1. Hilal dedi ki:

    Biz erkek arkadaşımla gezmeye gelicez ama 3 ay kalmak istiyoruz 18 yasındayız üniye gitcez daha mesleğimiz yok biz 3 ay vize alabirmiyiz orda 3 ay kalabilrmyz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir