Bouvet Vize İstiyor Mu? Bouvet Vizesi Nasıl Alınır?

Bouvet vizesi almak isteyen biri öncelikle Norveç Konsolosluğuna başvuru yapmalıdır. Pasaport türüne göre vize istediği ya da istemediği pasaportlar vardır.

İnsan yaşamına rastlanmayan Bouvet Norveç’e bağlı bir adadır. Bir Fransız kâşifin keşfetmesi sonucunda adını ondan alan Bouvet Adası 1927 yılında Norveç’e bağlanmıştır. Peki Bouvet vizesi nasıl alınır? Bouvet vizesi almak için gerekli evraklar nelerdir?

Bouvet Vize İstiyor Mu?

Bouvet vizesi almak isteyen kişinin Norveç’ten vize alması gerekir. Norveç Schengen grubu ülkeleri içinde olduğundan dolayı Bouvet’e gitmek isteyen kişi Schengen vizesi almalıdır. Bu vizeyi alan kişi aynı zamanda tüm Schengen grubu ülkelerine de gidebilir.

Eğer Bouvet’e gitmek isteyen kişinin yeşil, gri ve siyah pasaportu varsa 90 günden uzun olmayan yolculuklarda vize almasına gerek yoktur. Fakat Bouvet vizesi almak isteyen kişinin Bordo pasaportu varsa vize almadan Bouvet’e gitmesi imkansızdır.

Bouvet Vizesi Nasıl Alınır?

Bouvet vizesi için Norveç Konsolosluğuna başvuru yapılması gerekir. Başvuru yapıldıktan sonra Bouvet’e gitmek için Norveç Konsolosluğu kişiden evraklar ister. Evraklar Bouvet’e gitmek isteyen kişinin başvuru türünü göre tamamlanır.

Bouvet’e gitmek isteyen kişi için Norveç Konsolosluğunun vize vermek amacıyla belirlediği vize türleri turistik, ticari, aile ziyareti, aile ve arkadaş ziyareti, transit ve şoför vizesi olmak üzere altı kategoriye ayrılır.

Bouvet Vizesi Almak İçin İzlenesi Gereken Yol Nedir?

 • Bouvet’e gitmek isteyen kişi öncelikle Norveç konsolosluğuna başvuruda bulunmalı ve randevu alınmalıdır.
 • Başvuru aşaması bitince Bouvet’e gidecek kişi şahsi olarak Norveç Konsolosluğuna hangi amaçla vize almak istediğini açıklayan bir dilekçe yazmalıdır. Türkçe yazılmış dilekçeler kabul edilmez, bu nedenle dilekçe İngilizce yazılmalıdır.
 • Dilekçe yollandıktan sonra Bouvet’e gitmek için Norveç konsolosluğu vize isteme amacına göre evraklar ister.
 • Evraklar hazırlandıktan sonra randevu günü geldiğinde evraklar Bouvet’e gitmek isteyen kişi tarafından Norveç Konsolosluğuna teslim edilir.
 • Evraklar incelendikten sonra kişinin bilgilerini teyit etmek amacıyla Norveç Konsolosluğu bir mülakat yapar.
 • Mülakat sonrası Norveç Konsolosluğu Bouvet’e gitmek isteyen kişinin vize başvurusunu onaylarsa parmak izi almak için tekrar konsolosluğa çağırılır.
 • İşlemler tamamlandıktan sonra gerekli olan ücretler ödenir ve Bouvet’e gitmek isteyen kişi artık bir engel kalmadan Bouvet’e gidebilir.

Bouvet Vizesi Almak İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Bouvet’e gitmek için Norveç Konsolosluğuna başvuru aşamasında istenilen evraklardan neredeyse yarısı İngilizce olarak istenir. Bu nedenle Bouvet’e gitmek için başvuru yapacak olan kişinin bu aşamada dikkatli olması gerekmektedir.

Bouvet’e gitmek için Norveç Konsolosluğuna evrak teslim edecek olan kişi evrakların doğru ve eksik olmasına özen göstermelidir. Aynı zamanda Norveç Konsolosluğuna verilecek olan evrakların hepsi güncel evraklar olmalıdır. Yanlış ya da eksik belge verilmesi halinde Bouvet’e gitmek isteyen kişi vize ret cevabı alabilir.

 • Çalışanlar ve şirket sahipleri Bouvet’e gitmek için Norveç Konsolosluğuna ticari sicil gazetesi vermek zorundadırlar bu belge Türkçe olmalıdır. Bunun yanında işe giriş belgesi, vergi levhası evrakları da Türkçe verilir.
 • Norveç Konsolosluğu Bouvet’e gitmek isteyen kişilerden İngilizce şahsi vize talep dilekçesi ister.
 • 18 yaşın altındaki bireyler için noter onaylı İngilizce muvafakatname gerekli evraklar arasındadır.
 • Bouvet’e gitmek isteyen kişi öğrenciyse İngilizce öğrenci belgesi istenir.
 • Norveç Vize Başvuru Formu İngilizce olarak doldurulmalıdır ve Norveç Konsolosluğuna verilmelidir.
 • Bouvet’e gitmek isteyen kişi seyahat sağlık sigortasını İngilizce olarak çıkarttırmalı ve teslim etmelidir.
 • Bouvet’e gidecek olan kişi uçak biletlerini ve Bouvet’e gidince nerede kalacağını gösteren rezervasyon bilgilerini de Norveç konsolosluğuna vermelidir.
 • Pasaport kopyası, fotoğraf, gelir beyan bilgileri de başvuru için gerekli evraklar arasındadır.
 • Norveç Konsolosluğu Bouvet’e gidecek kişiden gidiş amacına göre ek belgeler de isteyebilir.

 

 

Vize ve vatandaşlık almak, oturum izni, çalışma vizesi, yurt dışında doğum gibi konularda detaylı bilgiler vermeyi amaçlıyoruz. Bu alanlarda yardıma ihtiyacı olanları elimizden geldiğince detaylı şekilde bilgilendiriyor ve yorumlar kısmından sorularınızı alıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Bouvet Vize İstiyor Mu? Bouvet Vizesi Nasıl Alınır? Bouvet Vize İstiyor Mu? Bouvet Vizesi Nasıl Alınır? için yorumda bulun

  Bouvet Vize İstiyor Mu? Bouvet Vizesi Nasıl Alınır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bouvet Vize İstiyor Mu? Bouvet Vizesi Nasıl Alınır? için ilk yorumu yapabilirsin.