Vize Vatandaşlık » Vize İşlemleri » Britanya Virjin Adaları Vizesi Nasıl Alınır?

Britanya Virjin Adaları Vizesi Nasıl Alınır?

Britanya Virjin Adaları Vizesi Nasıl Alınır?

Britanya Virjin Adaları vizesiz seyahat hakkı tanımayan adalardan bir tanesidir.

Seyahatinizi gerçekleştirebilmek için öncelikle vize temin etmeniz gerekmektedir.

Dünyanın hemen her yerinden yüzlerce ziyaretçi ağırlayan Britanya Virjin Adaları, Türkiye’den de turist almaktadır. İngiliz Adaları olarak da bilinen bu küçük ülke, manzaraları ve doğal güzellikleri ile giden herkesi memnun bırakmaktadır.

Tüm bu güzelliklere şahitlik edebilmek için bazı prosedürleri yerine getirmek gerekmektedir. Bunlardan en önemlisi vizedir. Vizesiz giriş şansı bulunmadığı için seyahatinizden önce vize konusunu çözüme kavuşturmanız gerekmektedir.

Britanya Virjin Adaları Vizesi Nasıl Alınır?

Britanya Virjin Adaları ziyaretinde bulunmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları öncelikle vizelerini temin etmek zorundadır. Vize alabilmek için önce konsolosluk veyahut büyükelçilikten randevu almanız gerekmektedir. Randevusuz görüşmelerin kabul edilmediğini aklınızdan çıkarmamalısınız.

Randevunuza gittiğinizde size gereken evraklar listesi sunulacaktır. Evraklarınızı bir sonraki görüşmenize dek toparlayıp teslim etmeniz gerekmektedir. Sonrasında başvurunuz onaylanma sürecine girecek ve onay aldığınızda size bilgi verilecektir. Onay aldıktan sonra vizenizi temin edebilir, seyahatinize çıkabilirsiniz.

Britanya Virjin Adaları vizesi nasıl alınır konusunda doğru cevap; doğru zamanda başvur yapmak, eksiksiz şekilde evrakları düzenlemekten geçmektedir.

Britanya Virjin Adaları Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Britanya Virjin Adaları vizesi için başvuru yapmanız gerektiğinde İngiltere Konsoloslukları’na başvuruda bulunabilirsiniz. Aynı şekilde İngiltere Büyükelçiliği de başvuruları kabul etmektedir.

Adalara özel vize alınmak istendiğinde Birleşik Krallık Konsolosluğu, resmi işlemleri yapabilmektedir. Bu nedenle başvurularınızı dikkatli şekilde bu adreslere yapabilirsiniz.

Virjin Adaları vizesi için başvuruda bulunurken özellikle talep edilen başvuru formu ve evrakları dikkatli teslim etmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Aksi halde yeniden randevu talep etme, baştan evrak düzenleme sıkıntısı yaşamanız muhtemeldir.

Britanya Virjin Adaları Vize Muafiyeti

Britanya Virjin Adaları vize başvurusu sürecinde dikkat etmeniz gereken en önemli nokta zaten var olan vizelerdir. Daha önce İngiltere vizesi sahibi olmuşsanız ayrı bir Virjin Adaları vizesine gerek yoktur. Ayrıca AB ülkelerinden herhangi birinin vatandaşıysanız Virjin Adaları için vize almanıza lüzum bulunmamaktadır.

Kanada’da yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından biriyseniz adalar için yalnızca sürücü belgeniz veyahut pasaportunuz yeterli olabilmektedir. Tüm bunlarla beraber ABD sınırları içerisinde ikamet ediyorsanız ABD pasaportunuz varsa vizeye ihtiyacınız yoktur.

Virjin Adaları Türkiye sınırlarında yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına doğrudan muafiyet şansı sunmasa da farklı muafiyet alternatiflerinden yararlanılabilmektedir.

Britanya Virjin Adaları Vize Türleri

Britanya Virjin Adaları vize istiyor mu sorunuza cevap bulduktan sonra hangi vize türünü almanız gerektiğine karar vermelisiniz. Ziyaret amacınız kadar mesleki durumunuzun da önemli olduğu bu noktada prosedür işlerinin de önemli olduğunu unutmamalısınız.

Öğrenci olarak adalara gidebileceğiniz gibi ev hanımı olarak da gidebilirsiniz. Bu noktada önemli olan evraklarınızı bu doğrulta hazırlamanız, formunuzu bu bilgilerle doldurmanızdır.

Britanya Virjin Adaları için temelde 3 adet vize bulunmaktadır. Turistik vize, ticari ve transit vize olmak üzere 3 alternatiften herhangi birini tercih edebilirsiniz. Amacınız doğrultusunda seçim yapıp başvuru esnasında dile getirmelisiniz. Bu vize türleri arasında Britanya Virjin Turistik vizesi en çok tercih edilen vize türü olarak bilinmektedir.

Britanya Virjin Adaları Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Britanya Virjin Adaları için vize almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları öncelikle gerekli belgeleri temin etmelidir. Gerekli belgeler arasında en önemlisi başvuru formudur. Başvuru formunu doldururken şahsınıza özel sorulara doğru cevap verilmeli, sağlık sorularını ve maddi kaynaklı soruları doğru şekilde cevaplamalısınız.

Britanya Virjin Adaları, turistik vizesi almak isteyen kişiler; kimlik, pasaport, evlilik cüzdanı, mesleki belgeleri yanında bulundurmalıdır. Öğrenci olan biriyle ev hanımı olan birinin teslim etmesi gereken belgeler farklılık taşımaktadır. Bu nedenle mesleki durumunuza bağlı olarak diğer belgelerinizi de temin etmeniz gerekmektedir.

Hem turistik hem de ticari vize için gereken ortak belgelerden bir diğeri seyahat bilgilerini içeren belgelerdir. Otel ve uçak rezervasyonları bu açıdan oldukça önemlidir.

Gidiş dönüş uçak biletleri ve otel konaklama rezervasyonları dosyada yerini almalıdır. Tüm bunların yanı sıra seyahat sağlık sigortanızı da taşımanız gerektiğini unutmamalısınız.

Britanya Virjin Adaları Turistik Vizesi

Britanya Virjin Adaları turistik vizesi; öğrenciler, ev hanımları, emekliler, çalışanlar ve işverenler tarafından tercih edilebilmektedir. Turistik vizeyi alabilmek için kişinin gerekli belgeleri bir araya getirmesi, mesleği ile ilgili detaylı evrak teslim etmesi gerekmektedir.

Öğrenci olan birinin Britanya Virjin Adaları’na yolculuk yapabilmesi için öğrenci belgesini, diplomasını, transkriptini teslim etmesi gerekmektedir. Reşit olmayan öğrenciler ise vizelerini ebeveyn izni ile almaktadır.

Emeklilik döneminde olan kişiler son 3 ayın maaş bordrosunu, emekli oldukları kurumdan emekli belgesini vermelidir. Bununla beraber çalışan kişilerin turistik vize alabilmesi için SGK giriş belgelerini, son 3 aylık maaş belgelerini ve çalışan kimliklerini evrakların arasına yerleştirmesi gerekmektedir.

Britanya Virjin Adaları Vizesi Kaç Günde Alınır?

Britanya Virjin Adaları vizesi almak isteyen kişileri başvurularının incelenme süresinden 10 iş günü sonra sonuçları alabilmektedir. Bu noktada kişilerin sabırlı olması ve seyahat planlarını ona göre ayarlaması önerilmektedir.

Özel günler, bayramlar, tatiller işlemlerin aksamasına neden olabilmektedir. Bu sebeple birçok kişi mağduriyet yaşayabilmektedir. Siz de bu sıkıntıyı yaşamamak adına yolculuğunuzdan en az 1 ay önce vize işlemlerinizi başlatmış olmalısınız. Bu sayede aksilik olsa dahi zamanında müdahale edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir