Vize Vatandaşlık » Gezi Rehberi » Brugge’dan Hediyelik Ne Alınabilir?

Brugge’dan Hediyelik Ne Alınabilir?

Brugge’dan Hediyelik Ne Alınabilir?

Bu sorunun cevabını çok bariz bir şekilde Brugge sokaklarında dolaşırken görmek mümkün. Tabi ki çikolata! Pek çok çeşit ve fiyat aralığında olan çikolataları hediyelik olarak almak isterseniz en uygun fiyatlı ve en kaliteli ürünleri bulabileceğiniz ilk yer Hema olacaktır.

Hema, özellikle uygun fiyatları ile en çok tercih edilen hediyelik eşya merkezlerinden birisidir. Kathe Wohlfahrt ise pembeden maviye, beyazdan mora kadar her renkte ve aromada çikolataları bulabileceğiniz mağazalardan bir tanesidir.

Fiyat olarak Hema’ya oranla daha pahalı olsa da ürün çeşitliliği olarak da çok daha geniş bir yelpazeye sahiptir. Özellikle değişik hediye almak veya kişiye özel tasarım yaptırmak isteyenlerin mutlaka uğraması gereken bir yerdir.

Bir diğer hediye seçeneği de meşhur Belçika dantelleridir. Özellikle Brugge dantel işlemeciliği konusunda en gelişmiş şehirlerden bir tanesidir. Hemen hemen her mağazada bulabileceğiniz danteller özellikle yöresel desenler ile birlikte farklı ürünlerle kombin edilerek satılmaktadır.

Magnet, küçük biblolar ve Brugge haritalı bardaklar alabileceğiniz gibi Brugge’un figürlerinden birisi haline gelmiş İşeyen Çocuk Heykeli’nin ufak bir kopyasını da alabilirsiniz. Bu şekildeki hediyelik eşyaları 2-10 euro arasındaki fiyatlarda rahatlıkla bulabilirsiniz.

“Brugge’dan Hediyelik Ne Alınabilir?” hakkında 1 yorum

  1. Geçen yıl tatil dönüşü Brugge’dan çikolata aldım. Hayatımda yediğim en güzel çikolata oydu diyebilirim. Neden daha çok almadık diye çok pişman oldum. Hediyelik almak isteyenler için Çocuk Heykeli figürleri var. Brugge ile bütünleşmiş bir hediye sayılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.