Gece Hayatı En İyi Ülkeler Hangileri?

Paylaş

Ülkeler arası ziyaretlerin en eğlenceli kısmı gece hayatıdır. Renkli ışıl ışıl şehirler, müzik ve eğlencenin zirvede olduğu adresler gece hayatı için vazgeçilmezdir.

Eğer gezileriniz esnasında en çok dikkat ettiğiniz şeylerin başında ülkenin gece hayatı yer alıyorsa bu içeriğimize göz atmanızda fayda var.

Hangi ülkenin gece hayatı daha iyi? Hangi aktiviteler ön planda? Hangi saatlerde daha hareketli ve belki de en önemli olan soru fiyatlar ne durumda? Hepsini sizin için araştırdık.

Amerika’da Gece Hayatı Nasıldır?

Bar ve gece kulüpleri konusunda dünyanın parmakla gösterilen şehri Los Angeles, Amerika’nın eğlence merkezi olmuş durumda. Dünyanın her yerinden milyonlarca kişiyi ağırlayan şehir;  gece kulüpleri, müzik, dans ve karma kültüre ev sahipliği yapıyor.

Los Angeles gece kulüplerinin yanı sıra plajda düzenlenen partileri ile ünlüdür. Yalnızca bu partiler nedeniyle Amerika’ya gidilebilir. Üstelik yalnızca Los Angeles değil New York da şehir ışıltıları altında muhteşem bir gece yaşamanızı sağlayacaktır.

Almanya’nın Gece Hayatı

Almanya’nın bilhassa Berlin şehrinde, muhteşem bir gece hayatı olduğu söylenebilir. Özellikle şehrin uyuduğu saatlerden sonra hareketlenen gece hayatı sabaha kadar durmak bilmiyor.

Günün her anı açık olan gece kulüpleri ve eğlence merkezleriyle ünlü olan Almanya aynı zamanda sokak sanatçılarıyla da gece eğlencesi yaşatıyor. Çok hareketli ya da çok sakin bir gece yaşamak isterseniz her ikisini de Almanya’da bulabilirsiniz.

Bilhassa Berlin, Münih, Köln günün her anı açık, kalabalık gece kulüpleri ile ünlüdür.

İspanya’da Gece Hayatının Güzel Yönleri

İspanya’ya geldiyseniz ve gece eğlenmek için uygun bir yer arıyorsanız hiç uyumayan şehir unvanını taşıyan Madrid’den ayrılmamalısınız. Günün her anı sürekli müzik ve eğlencenin bir arada olduğu Madrid, aynı zamanda farklı dünyalara da açık.

Madrid’in gece hayatını ayrıcalıklı kılan nokta ise her dans türüne ayrı önem verip kulüpler açılmasıdır. Gecenin 4 ya da 5’inde flamingo öğrenmek ya da izlemek isterseniz Madrid’de bunu yapabilirsiniz. Madrid dans kulüpleri ve rock barları ile meşhurdur.

Madrid dışında İbiza da dünyaya eğlence fırsatlarıyla adını duyurmayı başarmıştır. Açık hava kulüpleri ve farklı müzik odalarının bulunduğu devasa kulüpleriyle ünlü olan İbiza, eğlence arayanların adresi olabilir.

İtalya’da Gece Hayatı Nasıl?

İtalya’nın gece hayatına dair bilmeniz gereken ilk şey, dünyanın en meşhur gece eğlencelerine sahip olduğudur. Uluslararası disco ve devasa dans pistleriyle meşhur olan Milano, İtalya’nın en eğlenceli şehridir. Pahalı olduğu kadar zevkli ve farklı içecekleri ile ünlü olan bu kulüpleri muhakkak görmelisiniz.

Milano’nu dışında İtalya’nın farklı bölgelerinde gece hayatı yaşamak isterseniz limon ağaçları ile tanınan Sorrento en uygun şehirdir. Bunun yanında elbette Venedik sizin için eşsiz bir tecrübe olacaktır.

İtalya’yı gece hayatında farklı kılan, romantizmin ve eğlencenin bir arada olmasıdır.

Arjantin’de Gece Hayatının Özellikleri

Eğlenceli ve hareketli bir ülke olan Arjantin, gece hayatının en eğlenceli dakikalarını başkentinde yaşatmaktadır. Buenos Aires, gece hayatı denildiğinde akla gelen ilk birkaç şehir arasındadır. Bilhassa tangonun doğduğu yer olması gece hayatında tango ile meşhur olmasını sağlamıştır.

Belarus’un Gece Hayatında Yeri

Belarus, son zamanların en gözde ülkelerinden biri. Bu popülerliğin nedenlerinden bir tanesi de gece hayatındaki tercih edilirliği. Bilhassa başkenti Minsk ile dünyaya adını duyuran Belarus, binlerce turiste de ev sahipliği yapmakta.

Minsk’i gece hayatında tercih etmenizin ilk nedeni her kültüre açık olmasıdır. Dünyanın her yerinden farklı ırklara sahip birçok kişi kendini yabancı hissetmeden eğlenebilmektedir. Bunun yanında Minsk’in gece hayatında ucuz olması da onu ünlü kılmaktadır.

İçeceklerinin ve eğlence merkezlerinin ucuz olmasıyla meşhur olan Minsk, her kesime hitap ediyor.

Hollanda ve Gece Hayatı

Dünyanın her yerinden yalnızca gece hayatı için turist çeken Hollanda, Amsterdam gibi bir şehre sahip olduğu için şanslı. Her türlü eğlencenin yasaksız olduğu şehirde, bilhassa dans ve müzik çok yoğun hissedilmekte. Günün her anında hareketli olan şehir özellikle gece hayatında iki kat kalabalıklaşır.

Amsterdam’ın gece hayatı dünyaca ünlü birasıyla meşhurdur. Yüzlerce çeşit biranın bir arada bulunduğu Amsterdam eğlence için tercih edilebilir.

Çek Cumhuriyeti’nde Gece Hayatı

Başkenti Prag ile dünyaya adını duyuran Çek Cumhuriyeti, gece hayatıyla inanılmaz bir enerjiye sahip. Sabahları huzur ve sükûnet kokan şehir, geceleri adeta eğlence merkezine dönüşür.

Dünya’nın en kaliteli şarap üretim merkezi olan Prag, gece hayatında da bunun avantajını yaşıyor. Hareketli, müzik ve dans dolu bu şehir tercih ettiğiniz için pişman etmeyecektir.

Vize ve vatandaşlık almak, oturum izni, çalışma vizesi, yurt dışında doğum gibi konularda detaylı bilgiler vermeyi amaçlıyoruz. Bu alanlarda yardıma ihtiyacı olanları elimizden geldiğince detaylı şekilde bilgilendiriyor ve yorumlar kısmından sorularınızı alıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir