Green Card Fotoğrafı Nasıl Olmalı?

Paylaş

Green Card fotoğrafı için katılımcının kendisinin ve ailesinin son altı ay içinde çekilmiş fotoğrafları olmalıdır. Fotoğraflar başvuruya mutlaka eklenmelidir. Başvuruda grup halindeki fotoğraflar kabul edilmeyecektir. Green Card için hazırlanacak fotoğrafların belli standartları olması gerekir. Bunun için daha önce bu iş için çekim yapmış fotoğrafçılarla çalışırsanız daha doğru olacaktır. Ayrıca Green Card başvurusu için aracı sitelerle çalışırsanız fotoğrafınız gerekli standartlara göre hazırlanabilecektir.

Fotoğraflar Nasıl Alınmalı?

Fotoğraf dosyanız mutlaka dijital bir kamera ile çekilmiş olmalıdır. Bir diğer alternatifte var olan fotoğrafı tarayıcı yoluyla dijital ortama aktarmaktır. Dijital haldeki fotoğraf üzerinde boyutlandırma ya da diğer değişikliklerin yapılmaması gerekiyor. Fotoğrafın orijinal oranı mutlaka korunmalıdır. Resmin uzunlamasına ya da enlemesine orantısız görünmemesi oldukça önemli.

Fotoğraf İçeriği

Katılımcının yüz bölümünün tamamı ile birlikte omuz ve boyun kısımlarının görünmesi gerekiyor. Fotoğraf mutlaka ön cepheden, düzgün bir şekilde çekilmeli. Yüz ifadesinde gözler mutlaka açık olmalı ve gülümseme olmamalıdır. Fotoğrafta omuzdan aşağıdaki kısım kesinlikle görünmemeli. Fotoğraf karesi içinde başka bir insan görüntüsü ya da diğer nesneler yer almamalı. Fotoğrafın son 6 içinde çekilmiş olması ve pozun dikey olması diğer önemli hususlardandır.

Fotoğrafta Baş Pozisyonu

Fotoğrafı çekilecek kişi kameraya doğrudan bakmalıdır. Başın hafif yana bakması halinde bile fotoğraf geçerli kabul edilemez. Fotoğraf uzunluğunun %50 ile %69 kadarını başın uzunluğu, saç ve çene dahil olacak kaplamalıdır. Göz uzunluğu, resmin altından göz seviyesine kadar olan kısımdır. Bu uzunluğun resmin uzunluğunun %56 ya da %69 arasında olması önemlidir.

Fotoğrafta Diğer Detaylar

Arka plan kişinin gölgesinin bile görünmeyeceği şekilde düz, açık renk ile çevrelenmiş olmalıdır. Fotoğraf üzerinde hiçbir nokta ve piksel belirtisi olmamalıdır. Fotoğraf çektiren kişinin üzerinde şapka, gözlük, yüzü kapatan tüm aksesuarların kullanılması yasaktır. Şapka sadece dinsel nedenlerle takılmışsa ve yüzü kapatmıyorsa kullanılabilir. Günlük hayatında gözlük kullananlar için fotoğrafta renksiz lensler, çerçeve ve parlak detaylar olmayan modeller kabul edilmektedir. Bunun dışında fotoğraf üzerinde parlaklık, ışık, kontrast ayarları ile çok oynanmamalı; kişinin reel ten, saç ve göz renginde değişiklikler olmamalıdır.

Vize ve vatandaşlık almak, oturum izni, çalışma vizesi, yurt dışında doğum gibi konularda detaylı bilgiler vermeyi amaçlıyoruz. Bu alanlarda yardıma ihtiyacı olanları elimizden geldiğince detaylı şekilde bilgilendiriyor ve yorumlar kısmından sorularınızı alıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir