Güney Sudan Vize İstiyor mu? Güney Sudan Vizesi Nasıl Alınır?

Güney Sudan vize istiyor mu, Güney Sudan vizesi nasıl alınır sorusu seyahat etmek isteyenler tarafından sık sık sorulmaktadır. Seyahatlerin tadını çıkarmak ve herhangi bir sorun yaşamamak adına doğru hazırlığı yapmak önemlidir.

Vize temin etmek de bu sürecin önemli bir parçasıdır. Vize olmadan ülke sınırlarına girilemediği gibi kimi ülkelerin sunduğu muafiyet hakkı son derece rahat etmeyi sağlamaktadır.

Güney Sudan’a vizesiz seyahat edilip edilmediğini öğrenmek isteyen kişiler kendilerini ne gibi prosedürlerin beklediğini merak etmektedirler.

Kendileri için önemli olan prosedürü hazırladıktan sonra seyahate çıkmaları süreci son derece kolay kılmaktadır.

Güney Sudan Vize İstiyor mu?

Güney Sudan vize istiyor mu vizesiz seyahat etme şansımız var mı gibi sorular kişilerce merak edilebilmektedir. Afrika’nın sevilen ülkelerinden biri olan Güney Sudan’a gidebilmek için öncelikle vizeden muaf olduğunuzu bilmeniz gerekir.

İki ülke arasında yapılan anlaşmalar sonucunda ülke vatandaşlarının vize temin etme zorunluluğu bulunmamaktadır. Vizesiz seyahat haklarından diledikleri gibi yararlanıp istedikleri şekilde seyahat etme şansı elde edebilmeleri mümkün olmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için nasıl vize zorunluluğu yoksa Güney Sudan vatandaşları için de zorunluluk yoktur. İstenildiği zaman prosedürlerle mücadele etmeden seyahat edilebilmektedir.

Güney Sudan Vizesi Nasıl Alınır?

Vize muafiyetinden yararlanmak ve kısa süreli seyahat etmek isteyen kişiler Güney Sudan’ın sunduğu vize muafiyetinden yararlanabilirler.

Muafiyetle beraber ülkede bir süre ikamet etmek, gezip dolaşmak mümkündür ancak size tanınan sürenin sonuna gelindiğinde ülkeden ayrılmanız gerekmektedir.

Güney Sudan’da daha uzun süre kalmak isteyen kişilerse vize almak mecburiyetinde kalmaktadır.

Uzun süreli ikametler için önce vize almak daha sonra oturma iznine döndürmek gerekmektedir. Bunu gerçekleştirmek için öncelikle resmi kuruma başvuruda bulunmak ve vize formunu doldurmak gerekmektedir.

Vize formunu doldurulduktan hemen sonra yetkililerle görüşüp istenen evrakları öğrenmeniz arkasından teslim için harekete geçmeniz beklenmektedir.

Evrakları teslim ettikten sonraysa tek yapmanız gereken sonucu beklemektir.

Güney Sudan Vizesi İçin Nereye Başvuru Yapılmalı?

Güney Sudan vize başvurusu için yetkili olan kurum yalnızca bir tanedir. Farklı kurumlarla zaman kaybetmemek, kurumlara başvuru yapmaya çalışıp aldanmamak için özellikle dikkat etmek gerekmektedir. Bilhassa seyahate az bir zaman kaldığında yanlış başvuru yapılması, seyahatin aksamasına neden olabilmektedir.

Aksaklıkları engellemek adına doğru şekilde başvuru yapmak yeterli olmaktadır.

Güney Sudan vize başvurusunun yapılabileceği tek kurum Güney Sudan Büyükelçiliği’dir. Yetkili kurum elçilik olduğu için randevunuzu alıp evraklarınızı teslim edeceğiniz kurum da burasıdır.

Kısa süre içerisinde istediğiniz şekilde randevu oluşturmanıza ve süreci başlatmanıza izin vermektedirler ancak yoğun olduğu döneme dikkat etmelisiniz.

Güney Sudan Vize Başvurusu Vekâletle Yapılabilir mi?

Güney Sudan vize başvurusu yapmak isteyen kişiler günlük koşuşturmalarının içerisinde vakit ayırmakta zorlanabilmektedirler. Gün içerisinde çok fazla koşuşturan, mesai saatlerinde devamlı çalışması gerekenlerden biriyseniz bu durumda zaman sizin için çok değerlidir.

Prosedür işleri ile ilgilenmek için yeterli vaktiniz yoksa bu durumda vize işlemlerini sizin adınıza tamamlayacak birine ihtiyacınız var demektir.

Vize acentelerinden herhangi bir tanesiyle anlaştığınızda süreci sizin adınıza yönetecektir. Vekâlet verdikten sonra başvuru yapma, evrakları yetkili kuruma teslim etme, sonucu bekleme, pasaportu yetkili kurumdan alıp size gönderme konusunda yetkili firmanıza güvenebilirsiniz.

Güney Sudan Vize Türleri

Sudan vizesi almak isteyen kişiler bunun için hangi seyahati planladıklarını muhakkak görüşmeliler. Güney Sudan seyahati için yapılması gereken ilk şey amaç belirlemektir.

Ülkeye iş için gelen biri ile gezmek için gelen biri aynı şekilde giriş yapamamaktadır.

Güney Sudan seyahati düşündüğünüz zaman vize muafiyetinden sonuna kadar yararlanabilirsiniz ancak daha uzun süre kalmak istediğinizde mecburen vize almanız gerekmektedir.

Vize almak isteyen kişiler amaçlarına bağlı olarak turistik ya da ticari vize alabilirler. En çok tercih edilen bu iki vize dışında bir de aile ziyareti vizesi bulunmaktadır.

Güney Sudan’da aileniz varsa bu durumda ziyaret etmek için aile ziyareti vizesi hakkınızdan yararlanabilirsiniz.

Güney Sudan Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Güney Sudan turistik vize en çok tercih edilen vize olarak bilinmektedir. Turistik vize, dünya genelinde seyahat için tercih edilmekte ve Güney Sudan’a ulaşım sağlamaktadır.

Çoğu zaman ülkede kısa süreliğine kalma amacıyla tercih edilen turistik vize, vize muafiyetinden sonra ikamet süresini uzatabilmektedir. Daha uzun süreli ikametler içinse ülkeye oturma izni başvurusunda bulunmak gerekmektedir.

Oturma izni için başvuru yaptığınızda ülkede daha uzun süre kalabilir, hayatınızı buna göre planlayabilirsiniz. Güney Sudan turistik vizesi evraklarını tamamlayıp teslim ettikten sonra dilediğiniz zaman vizenizi kolayca temin edebilirsiniz.

Güney Sudan Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Ticari vize nasıl alınır sorusunun cevabı oldukça kolaydır ancak almak istediğiniz zaman evraklar konusunda çok temkinli olmanız gerekmektedir. Güney Sudan vizesi almak isteyen kişiler ticari vize başvurusunda bulunurken çok temkinli olmak durumundadır.

İş yeri evrakları, kişisel çalışma evrakları ve şirket dokümanları eksik olduğunda vizenin iptal edilmesi mümkündür. Beraberinde muhakkak davet mektubunun da alınmış olması beklenmektedir.

Sizi iş için davet eden kurumun noter onaylı davet mektubunu teslim etmesi gerekmektedir. Böylece davet mektubunu temin edip başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Güney Sudan Aile Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Sudan ziyaret vizesi almak isteyen kişiler bunun için öncelikle aile bağlarını ispat etmekle yükümlüdürler. Aile bağlarını ispat etmedikten sonra hiçbir şekilde ziyaret vizesine onay verilmemektedir.

Kan bağı, ailenin ne zamandır Sudan’da olduğu, ikametgâh belgeleri, çalışıyorlarsa çalışma yerlerinin adresi, çalışma dokümanları kesinlikle istenmektedir.

Gerekli belgeler ortaya konduktan sonra vize için başvuru adımları atılabilmektedir. Aksi halde süreç son derece başarısız sonlanmaktadır.

Güney Sudan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

  • Vize için gerekli evraklar Güney Sudan seyahatinizi tamamlamanıza yardımcı olacaktır. Bunun için yapmanız gereken ilk iş 10 yıldan yeni 6 ay daha devamlılığı olan pasaportu sunmaktır.
  • Vizeye gerekli belgeler arasında 2 adet fotoğraf, sabıka kaydı ve sağlık raporu da yer almaktadır.
  • Teslim edilmesi gereken evraklar arasında davet mektubu, aile bağı belgesi, kişinin yanında getirdiği parayı gösteren belge, sarıhumma aşı sertifikası da muhakkak bulunmak durumundadır.
  • Kişilerden özellikle istenen olmaz olmaz belgelerden bir diğeri ise rezervasyon belgeleridir. Rezervasyon belgelerinizi hem otel hem de uçak olacak şekilde 2 ayrı belge olarak sunmanız gerektiğini unutmamalısınız.
  • Şirket olarak gelecek kişiler ise şirket vergi levhası, imza sirküleri, çalışanın pozisyon belgesi ve son 3 ayın çalışma tablosunu muhakkak teslim etmek durumundadır.

Güney Sudan Vizesi Kaç Günde Alınır?

Güney Sudan vize başvurusu yapan kişiler herhangi bir aksilik olması durumunda gecikmeler yaşayabilirler. Yaşanan gecikmelerden yetkili kurum sorumlu tutulamadığı için erken davranmak ve doğru adımları atmak son derece önemlidir.

Eksik belge olmadan her şeyi doğru şekilde hazırladığınızda 5 iş günü içerisinde Güney Sudan vizesini temin edebilirsiniz.

5 iş gününden daha uzun sürmesi durumu ise belgelerde eksik olması ya da kişinin hatalı bilgi vermesinden kaynaklanmaktadır. Bu tabloda çoğu zaman vizenin reddi sonucuyla karşı karşıya kalınmaktadır.

Vize ve vatandaşlık almak, oturum izni, çalışma vizesi, yurt dışında doğum gibi konularda detaylı bilgiler vermeyi amaçlıyoruz. Bu alanlarda yardıma ihtiyacı olanları elimizden geldiğince detaylı şekilde bilgilendiriyor ve yorumlar kısmından sorularınızı alıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Güney Sudan Vize İstiyor mu? Güney Sudan Vizesi Nasıl Alınır? Güney Sudan Vize İstiyor mu? Güney Sudan Vizesi Nasıl Alınır? için yorumda bulun

    Güney Sudan Vize İstiyor mu? Güney Sudan Vizesi Nasıl Alınır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Güney Sudan Vize İstiyor mu? Güney Sudan Vizesi Nasıl Alınır? için ilk yorumu yapabilirsin.