Kamp Yapmak İsteyenlerin Yanında Mutlaka Bulunması Gereken 10 Malzeme

Paylaş

Kamp yapmak özgür bir tatil geçirmeniz için harika bir zaman olabilir. Ama sonuçta doğa ile baş başasınızdır ve kimi zaman uzun süre bir insan yüzü dahi görememe olasılığınız vardır. Üstelik gideceğiniz yerde sizi nelerin beklediğini bilemezsiniz. Bu nedenle yolculuğa başlamadan önce yanınıza almanız gereken malzemelerin hepsine sahip olduğunuzdan emin olmanız son derece önemlidir.

Keyifli bir tatil için bir yerde konfor da şarttır. Kamp hayatınızı çok daha keyifli ve rahat bir hale getirecek acil durum malzemeleri ile arzu ettiğiniz konfora buluşabilirsiniz.

İlk Yardım Kiti

Yanıklar, çizikler, kesikler veya çarpmalar; bunlardan biri aktif bir kamp gezisinde gerçekleşebilir. Bu nedenle ilk yardım kiti, getirebileceğiniz en önemli kamp unsurlarından biridir.

Bu kitin içine kullanmanız gereken zorunlu ilaçları, alerji haplarını ve kremlerini ekleyerek çok daha kapsamlı ve kişisel bir kit hazırlayabilirsiniz.

Ateş Yakma Ekipmanları

Taşları birbirine sürterek ateş yakmayı bilmiyorsanız, ateş yakmaya başlamak için bir çeşit aleve ihtiyacınız olacaktır. Ateş olmaksızın yiyecek seçenekleriniz sınırlıdır ve geceler daha soğuk olur. Bu nedenle ateş gibi hayati bir unsuru riske atmayın ve malzemeleri toplu olarak satın alın. Yedek kibrit ve çakmak, kuru kömür veya odunlar, yakıcı jel gibi temel maddeleri yanınızda taşıyabilirsiniz.

Asla Unutmamanız Gereken Bir Öğe: Halat

Halat, bir kampta en çok kullanılan materyallerden bir tanesidir, özellikle çeşitli düğümleri birbirine bağlayabiliyorsanız. Islak giysilerinizi kurutmak için çamaşır ipi yapabilir, barınaklarınızı inşa edebilir, denize veya göle kıyısı olan yerlerde kendinizi veya dostlarınızı çekmek için kullanabilirsiniz. Sağlam ve uzun bir ipiniz olmadan kampa gitmeniz hata olacaktır.

Çadırınız Olabilir Ama Tulum Her Zaman Gereklidir

Çadırınız ne kadar korunaklı olursa olsun, tulum her zaman için gereklidir. Çadırınızın altını korumak için veya kampınızda ekstra barınak olarak kullanabilirsiniz. Tulumların katlanmaları kolaydır ve yalnızca kamp çantalarında az miktarda yer kaplarlar.

Konserve Besin (Fıstık Ezmesi)

Yanınızda ne kadar taze yiyecek olursa olsun, uzun süre bozulmayacak birkaç konserve almakta fayda vardır. Özellikle fıstık ezmesi; uzun bir raf ömrüne sahiptir ve sayamadığınızdan daha fazla şekilde kullanılabilir.

Çok yönlü bir yağ ve protein kaynağı olarak, her kamp gezisinde sizinle birlikte olmalıdır. Ayrıca balık avlarken yem olarak kullanabilir veya cildinizde kurumalara ve kızarıklıklara karşı kullanabilirsiniz.

Taşınabilir Tuzluk veya Baharatlık

Kamp yapmanız besinlerin en çirkin hallerini tüketeceğiniz anlamına gelmez. Normalde nasıl yiyorsanız yine o şekilde yemek için damak tadınıza uygun baharatları yanınızda taşıyabilirsiniz.

Bir plastik, taşınabilir baharatlık, kamp çantanıza atmak için mükemmeldir. Bunların çoğunun küçük, paketlenmesi kolay ve kırılması zordur.

Fener, El feneri veya Far

Gece tuvalete gitmek, yürüyüşe çıkmak veya ateş yakamadığınız anlarda etrafı görebilmek için daima bir fener ve / veya el feneri bulundurmalısınız. El feneri alırken yanınıza yeterli miktarda yedek pil veya batarya aldığınızdan emin olun.

Haritalar ve Pusula

Telefonunuzda GPS olabilir, hatta araba konsolunda bir GPS sistemi bulunabilir. Ne yazık ki, uzaktaki kamp noktalarında sinyal alamayabilirsiniz ya da yürüyüş yaparken ormanda kaybolabilirsiniz.

GPS’in ulaşılamaz olduğu durumunda kullanmak için, harita ve pusula gibi navigasyon gereksinimlerini her zaman yanınızda bulundurun.

Alternatif Hava Şartlarına Uygun Kıyafetler

Haftalardır hava durumunu kontrol ettiniz ve yağmurun olmadığını, sadece güneşin olduğunu gördünüz. Ne yazık ki, hava beklediğiniz gibi olmayabilir ve siz yavaşça sönen kamp ateşinin yanında sırılsıklam oturmak zorunda kalabilirsiniz.

Ekstra kıyafetlerle, ani hava değişiklikleri hakkında endişelenmeniz gerekmez.

Çok Yönlü Çakı

Genellikle İsviçre Ordu Bıçağı olarak bilinen bu araç, çantanızda neredeyse hiç yer kaplamayan bir temel kamp malzemesidir. Bir bıçak, tirbuşon, testere, küçük makaslar, tornavida gibi pek çok gereci cebinize sığabilecek şekilde bünyesinde barındırır. Üstelik paketlemesi kolaydır ve kompakt bir sisteme sahip olduğu için çeşitli kamp ihtiyaçlarınızı gidermede harika bir araçtır.

Vize ve vatandaşlık almak, oturum izni, çalışma vizesi, yurt dışında doğum gibi konularda detaylı bilgiler vermeyi amaçlıyoruz. Bu alanlarda yardıma ihtiyacı olanları elimizden geldiğince detaylı şekilde bilgilendiriyor ve yorumlar kısmından sorularınızı alıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir