Kanada Dil Okulu için Vize İşlemleri

Paylaş

Kanada, vize konusunda oldukça sert olan, tabir yerindeyse ince eleyip sık dokuyan ülkelerden biridir. Kanada’ya öğrenci olarak, dil eğitimi almak için gidecekseniz biraz daha avantajlı olduğunuz söylenebilir. Çünkü Konsolosluk görevlilerini buna ikna etmek bir nebze daha kolaydır. Dil okullarıyla önceden görüşüp gerekli anlaşmaları yapmak bir adım önde olmanızı sağlar. Alacağınız eğitimin süresine göre başvuru yapacağınız öğrenci vizesi çeşidi de değişecektir.

Kanada Öğrenci Vizesi için Gerekli Bilgiler

Eğitiminizi bitirdiğinize dair diplomanız ve onaylanmış fotokopisi, eğitime devam ediyorsanız öğrenci belgesi, günümüz tarihine kadar aldığınız sertifikaların asılları, aileniz ve sizin maddi imkânlarınızı açıkça gösteren belgeler, çalışıyorsanız izin yazısı ve maaş bordrosu, ailenizin maaş bordroları, vize ücreti, en az altı ay geçerli olan pasaport, nüfus cüzdanı, sabıka kaydı, fotoğraf ve askerlik belgesi vize işlemleri sırasında istenen belgelerdendir. Bunun dışında yapacağınız eğitime dair bilgilerin ve ileriye dönük planların anlatıldığı bir niyet mektubu, eğitim alacağınız dil okulunca kabul edildiğinizi gösterir onaylı resmi bir belge istenecektir.

Kanada Öğrenci Vizesi Çeşitleri

Kanada’dan dil okulu için vize almak istiyorsanız iki alternatifiniz var. Kısa süreli ve uzun süreli öğrenci vizelerinin hususlarını inceleyerek kendinize uygun olanı anlamanız ve başvuruyu doğru yapmanız zaman kaybını önleyecektir. 12 ile 24 hafta arası bir eğitim alacaksanız kısa süreli öğrenci vizesi yeterli olacaktır. Evraklarınız hazırsa yaklaşık 3 iş gününde vizeyi alabilirsiniz. Eğitiminiz 6 aydan uzun sürecekse uzun süreli öğrenci vizesi almalısınız. Uzun süreli öğrenci vizesi için anlaşmalı tıbbi kurumlardan sağlık raporu almanız gerekecektir. Bu vize türü için başvurunun en az bir ay önceden yapılması işlerinizin aksamaması açısından önemlidir. Çünkü sağlık raporunun alınması yaklaşık 2-3 hafta kadar sürebilmektedir.

Vize ve vatandaşlık almak, oturum izni, çalışma vizesi, yurt dışında doğum gibi konularda detaylı bilgiler vermeyi amaçlıyoruz. Bu alanlarda yardıma ihtiyacı olanları elimizden geldiğince detaylı şekilde bilgilendiriyor ve yorumlar kısmından sorularınızı alıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir