Kanada Vize İstiyor mu? Kanada Vizesi Nasıl Alınır?

Kanada vize istiyor mu, Kanada vizesi nasıl alınır soruları seyahat öncesinde sorulması gereken sorulardır.

Her ülkeye giderken belli başlı prosedürlerin yerine getirilmesi gerekir çünkü her ülkede birtakım seyahat kuralları bulunmaktadır. Kimi ülkeler diğerlerine kıyasla çok daha fazla ziyaretçi aldığı için süreç daha zorlu, prosedürler daha yıpratıcı olabilmektedir.

Kanada da bu ülkelerden biridir çünkü her yıl binlerce kişinin akın ettiği ülkeler arasındadır.

Kanada’ya seyahat etmek niyetinde olanlar Kanada vizesi, ziyaret nedeni, gerekli evraklar gibi her türlü prosedür adımına hâkim olmak durumundadır.

Gerekli bilgiler edinildikten sonra vize almak da evrak toplamak da tahmin edilenden daha kolay olmaktadır.

Kanada Vize İstiyor mu?

Kanada vize istiyor mu sorusunun cevabı evettir. Dünya genelinde birçok ülkeye olduğu gibi Türkiye’ye de vize uygulaması prosedürleri bulunmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve Kanada ziyaretinde bulunmayı düşünen kişiler Kanada vizesi alarak seyahatlerini gerçekleştirebilirler.

Kanada vizesi oldukça zorlayıcı prosedürlere sahiptir. Talebin yoğun olması, ülkenin seçici olmasını gerekli kılmakta ve vize dâhil pek çok konuda son derece hassas davranılmaktadır.

Vize almak için atacağını adımlarda hata yapmamanız bu açıdan önemlidir. Herhangi bir hata ya da eksik olmadığında Kanada vizesi almak tahmin edilenden çok daha kolay olmaktadır.

Kanada Vizesi Nasıl Alınır?

Kanada vizesi nasıl alınır sorusunun cevabı için öncelikle yetkili kurum bilgisi edinmelisiniz. Hangi kurumla muhatap olduğunuzu öğrenmeli arkasından randevu almalısınız.

Randevunuzu aldıktan sonra görüşmek için gitmelisiniz. Gittikten sonra gerekli olan evraklar listesi sunulacak ve kısa süre içerisinde toparlayıp getirmeniz istenecektir.

Evraklarınızı derleyip topladıktan sonra bir sonraki randevuya gidebilir, evrak teslim edebilirsiniz.

Sonrasında süreç değerlendirmeye alınacak ve gerekli incelemeler sonucunda tarafınıza bilgi verilecektir.

Kanada vizesi ekşi sözlükte de sık sık bahsi geçen vizelerden bir tanesidir. Türkiye’den Kanada’ya gitmek isteyen pek çok kişi olduğu bilinmektedir. Dolayısıyla bu sürece hâkim olunması büyük önem taşımaktadır.

Kanada Vizesi İçin Nereye Başvurmalı?

Kanada vize başvurusu yapmak isteyen kişiler vize temin edebilmek için doğru adreslere planlı şekilde başvurmamalılar.

Yanlış adreslerle zaman kaybetmemek için doğru adrese yönelip planlı şekilde adım atmak yarar sağlayacaktır.

Kanada vizesi için başvuru sürecinde yetkili olan kurumların başında büyükelçilik gelmektedir.

Büyükelçiliğe gitme şansı olmayan kişiler konsolosluk üzerinden de rahatlıkla başvurusunu yapabilmektedir.

İki kurumun da ne denli yoğun olduğu çok iyi bilinmektedir. Dolayısıyla randevu almadan gidip görüşmek mümkün olmamaktadır. Randevu alıp sonrasında başvuru sürecini başlatmak mümkündür.

Kanada Vizesi Türleri

Kanada turistik vizesi en çok tercih edilen vize olarak bilinmektedir. Turistik vize ile sınırlı gün içerisinde ülkede ikamet edilebilmekte, gezilebilecek hemen her yer gezilmektedir.

Yalnızca gezme amacıyla değil turistik her türlü işlem için tercih edilen bu vize yoğun talep görmektedir.

Kanada vize çeşitlerinden bir diğeri çalışma vizesidir. Çalışma vizesi ihtiyacı olan kişiler ülkede işe girecek olanlardır.

İşe girmek ya da iş kurmakla beraber meslek üzerine seminerlere, toplantılara katılmak da Kanada çalışma vizesini almayı gerektirmektedir.

En çok tercih edilen bir başka vize türü ise öğrenci vizesidir. Öğrencilerin çok yoğun olduğu Kanada’da dünya ülkelerinden hemen hepsinden öğrenci bulunmaktadır.

Eğitim alanında kendini ispatlayan ülke global başarı arayışında olan öğrencilere yardımcı olmaktadır. Tüm bunlarla beraber bir de ziyaret vizesi de alınabilmektedir.

Ülkede ziyaret etmeniz gereken herhangi biri varsa ziyaret vizesini temin ederek amacınıza ulaşabilirsiniz.

Kanada Turistik Vizesi

Kanada vizesi ücreti 2018 yılında oldukça yükselmiş ve en çok turistik vize fiyatlarında artış olmuştur.

Turistik vize en popüler vize türü olduğu için ülkeye girişlerin daha çok bu şekilde yapıldığı bilinmektedir. Fiyatı dışında kullanım sıklığı da artış gösteren turistik vizenin en fazla 6 aylık verilebildiği görülmektedir.

6 ay ülkeyi gezmek, ikamet etmek için yeterli ise bu durumda başvurularınızı yapabilirsiniz.

Turistik vize 6 aylık sürecin sonunda son bulduğunda daha uzun kalmak isteyenler oturma izni başvurusunda bulunmak durumundadır.

Kanada Çalışma Vizesi

Çalışma vizesi nasıl alınır sorusu Kanada seyahati düşünenlerce de sık sorulmaktadır. Kanada’da iş bulan ya da orada iş kurmak isteyen kişiler öncelikle çalışma vizesi için başvuruda bulunmak durumundadır.

Çalışma vizesinin süresi duruma göre değişkenlik gösterebildiği için başvuru aşamasında ne iş yapacağınızı, iş yerindeki konumunuzu iyice açıkladığınızdan emin olmanız gerekir.

Kısa süreli çalışmalar için verilen çalışma izni daha uzun sürelerde çalışma izni olarak dönüşmektedir.

Çalışma vizesi alabilmeniz için teslim edilmesi gereken evraklar arasına muhakkak iş yeri bilgilerini, davet mektubunuzu, son birkaç ayın dokümanını yerleştirmelisiniz.

Kanada Öğrenci Vizesi Nasıl Alınır?

Kanada’da öğrenci olmak isteyen kişiler öğrenci vizesi temin edebilirler. Öğrenci vizesini alabilmek için yapılması gerekenlerin başında eğitim denkliğini ispat etmek yer alır.

Eğitim denkliğini ispat ettikten sonra hangi üniversitede eğitim alacaksanız kabul edildiğinizi de belgeleriyle birlikte sunmalısınız. Belgeleri sunduktan sonra vize için başvurularınız değerlendirilmiş olacaktır.

Kanada öğrenci vizesi almak, uzun süreli bir vize başvurusu gerektirir çünkü eğitim yalnızca birkaç aydan uzun sürecektir.

Uzun süre eğitim alacak olan kişiler eğitim süreleri boyunca kendilerine yardımcı olacak vizeyi almak durumundadırlar.

6 ay ve üzeri eğitim almayı düşünen kişiler eğitim vizesini kolayca temin edebilmektedir.

Öğrenci vizesinin bir başka avantajı ise süresinin uzatılabilmesidir. Tercih eden kişiler kolaylıkla vize süre uzatma başvurusunda bulunabilmektedir.

Kanada Ziyaretçi Öğrenci Vizesi Nasıl Alınır?

Ziyaretçi öğrenci vizesi, Kanada’nın misafir öğrencilere sunduğu ayrıcalıklardan bir tanesidir.

Özellikle kısa süreliğine eğitim almaya gelen öğrenciler prosedürlere takılı kalmadan misafir ya da ziyaretçi olarak gelip vizelerini kolaylıkla alabilmektedir.

En fazla 6 ay süreliğine verilebilen ziyaretçi öğrenci vizesi daha çok öğrenci değişim programlarında tercih edilmektedir.

Öğrenciler kısa süreliğine gelip istedikleri eğitimi alıp daha sonra kendi ülkelerine dönmektedir. Bu durum için öncelikle üniversitelerin başvuru yapması gerekmektedir.

Sonrasında siz kabul edildiğinizi gösteren belge ile başvuru yaptığınızda ziyaretçi öğrenci vizesini kısa süre içerisinde alabilirsiniz.

Kanada Vize Başvurusu Vekâletle Yapılır mı?

Kanada vizesi için gerekli evraklar 2019 yılında birçok kişi tarafından öğrenilmek istenmiş, yenilenen şartlar ve evraklar tekrar gündeme gelmiştir. Bahsi geçen yeniliklerden bir tanesi de kişinin bireysel olarak başvuru yapma sürecidir.

1 Ağustos 2018 yılında yapılan yeniliklerin ardından Kanada vize başvurusu yapmakta olan kişilerin bizzat kendilerinin katılmasını zorunlu kılmaktadır çünkü vize işlemlerinde tarih itibariyle parmak izi sistemine geçilmiştir.

Parmak izinizin alınabilmesi için başvuruları kendinizin yapması daha uygun olacaktır.

Kanada Vize Başvurusu Reddedilebilir mi?

Vize başvurum reddedildi diyen kişiler çoğu zaman dikkatsizlikleri ve ufak hataları nedeniyle bu durumu yaşarlar.

Kanada, süreç boyunca oldukça hassas davrandığı için vize başvurularından istenilen sonucu almak zaman alabilmektedir. Dikkatli olunması, vize başvurularının doğru şekilde yapılması ve en önemlisi de evraklarda hata olmaması sizi başarıya götürecektir.

Eksik evrak, hatalı bilgi ise Kanada vizesi başvurusunun reddedilmesine neden olabilecek önemli bir sebeptir.

Vize ve vatandaşlık almak, oturum izni, çalışma vizesi, yurt dışında doğum gibi konularda detaylı bilgiler vermeyi amaçlıyoruz. Bu alanlarda yardıma ihtiyacı olanları elimizden geldiğince detaylı şekilde bilgilendiriyor ve yorumlar kısmından sorularınızı alıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Kanada Vize İstiyor mu? Kanada Vizesi Nasıl Alınır? Kanada Vize İstiyor mu? Kanada Vizesi Nasıl Alınır? için yorumda bulun

    Kanada Vize İstiyor mu? Kanada Vizesi Nasıl Alınır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kanada Vize İstiyor mu? Kanada Vizesi Nasıl Alınır? için ilk yorumu yapabilirsin.