Kanada’da Doğum Yapmak

Paylaş

Kanada’da dünyaya gelen bebekler eğer göçmen ailelere ait değilse Kanada vatandaşı olarak kabul edilmekteler. Dünyanın her yerinden binlerce doğum başvurusu alan Kanada, gelişmiş eğitim ve sağlık koşullarına sahip olduğu için en çok tercih edilen ülkelerden biridir.

Kaliteli ve gelişmiş bir ülkenin tercih edilmesi, çocuğunuzun geleceği için önemlidir. Birbirinden farklı avantajlara sahip olan yurt dışı doğumlarında Kanada’da diğer ülkeler gibi farklı fırsatlar sunmaktadır.

Birçok ülkede olduğu gibi Kanada’da vatandaşlık hakkı alınmasının en kolay yolu doğumdur. Ülkenin doğumla sunduğu en güzel fırsat da koşulsuz şartsız vatandaşlığa kabul etmesidir.

Yurt dışında doğum yapmanın avantajları kadar dezavantajları olduğu da bilinmelidir. Özellikle maddi sorumluluğu bir hayli fazla olan bu tercihin cebinizi zorlayacağından emin olabilirsiniz.

Kanada’da Doğum Yapmak

Dünyanın en rahat ve özgür ülkelerinden biri olan Kanada, yıl içinde binlerce doğum ziyaretini kabul etmektedir. Ülke vatandaşlığını alabilmek için burada doğum yapmayı tercih edenler, bu hakkı elde edebilmek için bazı kriterleri yerine getirmeliler.

Son dönemlerde artış gösteren Kanada’da doğum yapma talepleri bu alanda iş sahasının açılmasına da sebebiyet verdi. Anlaştığınız firmalar, tercih ettiğiniz hastane ve doktorlardan randevu alarak sizin yerinize tüm prosedürleri yerine getirmeye hazır. Önemli olan maddi imkânlarınızı sonuna kadar değerlendirmektir.

Kanada’da Doğum Yapmanın Avantajları Nelerdir?

Kanada’da doğum yapmanın en büyük avantajı, refah seviyesi yüksek bir ülkede koşulsuz vatandaşlık elde etmektir. Bunun yanı sıra dilediğiniz her yere rahatlıkla seyahat hakkı elde edebilirsiniz. Vatandaşlığın doğal getirisi olan vizesiz seyahat hakkı, birçok prosedürden kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Kanada’da doğum yapmanın pek çok ülkeden farkı ise vergi muafiyetidir. Kişi Kanada vatandaşı olduktan sonra Kanada’da ikamet etmiyorsa bu durumda vergi ödemek mecburiyetinde değildir.

Kanada’da doğan kişi birkaç yıl sonra ülkeden ayrılırsa ne zaman dönmek isterse dönebilir. Üstelik döndüğünde eğitim almak isterse tamamen ücretsiz bir eğitim fırsatına sahip olacaktır.

Tüm bu avantajlar doğrultusunda doğum yapmak için Kanada’ya gitmek çocuklarınız için gelecek garantisi anlamına gelecektir.

Kanada’da Doğum Yapmanın Dezavantajları Nelerdir?

Doğum yapmak için Kanada’ya gitmek diğer yurt dışı ülkelerine gitmekten çok daha karlıdır. Avantajlar göz önüne getirildiğinde dünyanın hangi ülkesine giderseniz gidin Kanada kadar avantajlı başka bir ülke daha bulamayabilirsiniz.

Vergi problemi ya da güvenlik sıkıntısı yaşanmayan nadir ülkelerden biri olan Kanada’da doğum yapmanın tek bir dezavantajı vardır. Doğum masraflarının oldukça yüksek olması en büyük dezavantajdır.

Sıradan bir ailenin Kanada’ya yalnızca doğum için gitmesi oldukça zordur. Bu nedenle birikimin yanında sağlıklı planlama yapmak da oldukça önemlidir.

Kanada’da Doğum Yapmanın Maliyeti Ne Kadardır?

Kanada’ya doğum için gitmek, ülkede yüklü miktarda harcama yapmak demektir. Bu nedenle tercih edeceğiniz hastane ve doktor oldukça önemlidir.

Büyük ve kalabalık eyaletlerde yaklaşık 20 bin doları bulan doğumlar, sıradan hastanelerde 5 bin dolar civarındadır. Her hastanede öncelik normal doğumdur.

Normal doğum, sezaryen ile doğumdan daha çok tercih edilir. Dolayısıyla daha pahalıdır. Hiçbir doktor anne ya da bebeğin sağlığı tehlike altına girmeden sezaryene izin vermez.

Kanada’da Doğumun Anne Açısından Faydaları

Yabancı bir ülkede doğum yapmak için kendinizi yeterince hazırladıysanız tercih edebileceğiniz en iyi ülkelerden biri Kanada olmalı. Hem sizin hem de bebeğinizin sağlığının öncelikli olduğu, kaliteli ve profesyonel bir doğum yapacağınızdan emin olabilirsiniz.

Doğum yapmadan birkaç ay önce ülkeye giriş yapmalı doğuma kadar her hastanenin zorunlu kıldığı anne-bebek eğitimlerini almalısınız. Bebek doğumunu kolaylaştırıcı egzersizler, annenin vücudunun doğuma hazırlanması, emzirme pozisyonları ve bebek bakımına dair her şeyi birkaç ayda rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Kanada’da doğum yapmak her şeyden önce anneye çok iyi gelecektir. Doğum sonrasında yaşayacağı pek çok yetersizliği Kanada’da görmesi imkânsızdır. Son teknoloji ve mükemmel bir ekiple doğum anınızdan an be an haberdar olabilmeniz mümkün.

Doktorunuzun doğru yönlendirmeleriyle kısa süre içinde sorunsuz bir doğum gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada’da Doğumun Aşamaları

Riskli gebelik sürecinde olan hamilelerden biri değilseniz yurt dışında rahatlıkla doğum yapabilirsiniz. Türkiye’deki doktorunuzdan onay aldıktan sonra en geç 34. Haftada Kanada gibi uzak bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

34 ile 36.haftalar arasında doktor izni olmadan hiçbir şirket sizi kabul etmeyecektir. Siz riske atmadan, bu süreden önce yola çıkarsanız hamileliğinizin son sürecinde sıkıntı yaşamazsınız.

Kendinizi anlatabileceğiniz kadar dil donanımına sahipseniz anlaştığınız firma ile rahatlıkla hastanenize ulaşabilirsiniz. Doğumunuza kısa süre kala eğitimlere başlar doğru zaman geldiğinde de rahatlıkla doğum yapabilirsiniz. Bu süreçte unutmamanız gereken tek şey gerekli evraklardır. Bunun dışında sıkıntı yaşayabileceğiniz herhangi bir problem olmayacaktır.

Kanada’da Doğum ile Kanada Vatandaşı Olmanın Avantajları Nelerdir?

Kanada’da dünyaya gelen bebeğiniz herhangi bir koşul aranmadan ülke vatandaşı olarak kabul edilmektedir. Bebeğiniz büyüyüp vatandaşlıktan vazgeçmediği sürece hiçbir şekilde vatandaşlık hakları elinden alınamamaktadır.

Doğum yaptığınız eyalet fark etmeksizin Kanada’nın neresinde doğum yaparsanız yapın bebeğiniz tüm diğer vatandaşlarla aynı haklara sahip olacaktır. Sağlık, eğitim ve diğer tüm haklardan ücretsiz şekilde yararlanma şansı bulunmaktadır.

Tüm bunların yanı sıra ülkeden dilediği zaman ayrılma hakkı da vardır. Hem Türkiye’de hem de Kanada’da oturma avantajı bulunan çocuğunuz ülkeye dilediği zaman giriş yapıp hayatını kurabilecektir.

Kanada’da Doğumun Aile için Avantajları Nelerdir?

Kanada’da doğum yapmanın en az çocuğunuz kadar size de faydası bulunmaktadır. Çocuğunuz 18 yaşını geçtikten sonra Kanada’ya yerleşme kararı alırsanız sizin için oturma ve çalışma izni alabilme hakkı bulunmaktadır.

Prosedür işlemlerinin oldukça kısa süreceği bu süreçte dilediğiniz zaman Kanada’ya gelebilme özgürlüğüne sahip olabilirsiniz. Bu durumun tek koşulu, çocuğunuzun ailesine bakabilecek ekonomik bağımsızlığa sahip olduğunu kanıtlamasıdır.

Eğer çocuğunuz kendi işi olduğunu ya da uzun soluklu bir işe sahip olduğunu ispat edebilirse bu durumda önünüzde herhangi bir engel bulunmayacaktır.

Doğum için Niçin Kanada Tercih Edilmeli?

Doğum yapmak için Kanada’yı tercih etmenizin pek çok sebebi vardır. Bunlardan en önemlisi vatandaşlığa binaen elde edeceğiniz haklardır. Özellikle iki dile sahip bir ülke olması Kanada’da eğitim almanın ve yaşamanın gerekliliklerinden biri tanesidir.

Çocuğunuzun eğitim dönemi geldiğinde rahatlıkla iki farklı dil öğrenmesi için buranın vatandaşı olması gerekmektedir. Ayrıca bu iki dili burada öğrendiği için dünyanın neresine giderse gitsin rahatlıkla iş bulacaktır.

Kanada vatandaşı olan herkes için dünyanın pek çok ülkesinde iş olanakları yaratılmaktadır. Çocuğunuz dilediği zaman Amerika başta olmak üzere birçok yerde iş kurabilir.

Kanada’da Doğum Sonrası Prosedürler Nelerdir?

Kanada’da doğum yapmak isteyen herkes doğumdan 3 hafta sonra kendi ülkesine geri dönebilmektedir. Doğumdan sonra ülkenize dönmeden önce yapmanız gereken tek işlem nüfus müdürlüğüne gidip bebeğinizin doğum belgesini almaktır.

Kısa bir süre geçtikten sonra Kanada’dan evinize posta yoluyla bebeğinizin Kanada kimliği gönderilmiş olacaktır.

Doğum belgenizi noterde onaylattıktan sonra Türkiye’de de kimlik başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu şekilde ülkenize döndüğünüzde bulunduğunuz ilin nüfus idaresine gidip kimlik çıkarabilme şansınız bulunmaktadır.

Kimliğinizi aldıktan sonra bebeğinizin her iki ülkenin de vatandaşı olduğunu kesinleştirmiş olacaksınız.

Vize ve vatandaşlık almak, oturum izni, çalışma vizesi, yurt dışında doğum gibi konularda detaylı bilgiler vermeyi amaçlıyoruz. Bu alanlarda yardıma ihtiyacı olanları elimizden geldiğince detaylı şekilde bilgilendiriyor ve yorumlar kısmından sorularınızı alıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir