Lüksemburg’un En İyi Oteli Hangisidir? Şehir Merkezine Yakın Konaklama Önerileri

Paylaş

Lüksemburg denince kesinlikle merkezi bir noktada kalmak mantıklı olacaktır. Zaten küçük bir şehir olduğu için 1 gün içerisinde yürüyerek her yeri gezmek için otelinizi merkezi seçmek son derece zaman kazancı sağlamanıza olanak tanır.

Halimus Meydanı otel seçimi yapmak konusunda en önemli yerdir. Her yere yakın olmasından dolayı kesinlikle bu civarlarda bir yerde konaklamalısınız.

Hotel Parc Belair hem şehir merkezine hem de tren istasyonuna yakın konumu sayesinde rahatlıkla tercih edebileceğiniz yerlerden birisidir. Otel son derece lüks ve 4 yıldızlıdır.

Sabahları açık büfe kahvaltı hizmeti sunmaktadır ki, yemeklerin pahalı olduğu bir ülkede bu son derece iyi bir şeydir. Otelin gecelik fiyatı kişi başı ortalama 90 euodur.

Bir diğer alternatif ise Gare bölgesinde konaklamaktır. Gare bölgesi fiyatları ortalama olarak 70 ile 110 euro arasında değişim göstermesine rağmen merkezi konumu nedeniyle tercih edebilirsiniz.

Özellikle Hotel Francais gibi Place d’Armes üzerinde yani sadece yayalara açık bölgede bulunan bir otel tercih ederseniz, yürüyerek her yere ulaşmanız ve trafikten uzakta huzur içerisinde tatil yapmanız çok daha rahat olacaktır. Kahvaltı hizmeti veren bu otelin gecelik fiyatı da kişi başı 75 euro civarıdır.

Lüksemburg Ücretsiz Konaklama İmkanı

Özellikle genç gezginler, gittikleri ülkelerde konaklama için yeterli bütçe ayırma imkanına sahip olmayabilir. İşte, bunun için Couchsurfing uygulaması imdadınıza koşacaktır.

Ülke vatandaşlarının evlerinde misafir olup, hem konaklama masrafından kurtulabilir hem de ülkenin kültürünü daha iyi tanıyabilirsiniz. Sistemle ilgili ayrıntılı bilgi için hazırlamış olduğumuz yazıya da aşağıdaki bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

Couchsurfing Nedir? Konaklayacak Yer Bulmak İçin Nasıl Kullanılır?

Vize ve vatandaşlık almak, oturum izni, çalışma vizesi, yurt dışında doğum gibi konularda detaylı bilgiler vermeyi amaçlıyoruz. Bu alanlarda yardıma ihtiyacı olanları elimizden geldiğince detaylı şekilde bilgilendiriyor ve yorumlar kısmından sorularınızı alıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir