Amerika Nişanlılık Vizesi Nasıl Alınır?

Paylaş

Nişanlınızın Amerikalı olması, size o ülkenin kapılarını açabilir. Ama nişanlıyken Amerikan vatandaşı olabilmeniz mümkün değildir. Yapabileceğiniz en akıllıca işlem, Amerika nişanlılık vizesi almak ve bu vize sayesinde Amerika’ya gitmektir.

Amerika nişanlılık vizesi ‘K vize’ olarak geçer. Bu K vizenin diğer Abd vizesinden bazı farkları ve dikkat edilmesi gereken noktaları vardır. Bu noktalara geçmeden önce vizenin nasıl alınabileceğinden biraz bahsetmeliyiz.

Nişanlılık Vizesi Nasıl Alınır? Başvuru Süreci

Amerika nişanlılık vizesi almak için gerekli olan bazı koşullar vardır. Öncelikle Amerika vatandaşı olan nişanlınızın sizin adına bir dilekçe yazması gerekir. Bu dilekçede en az 2 yıldır beraber olduğunuz, evlenmek için herhangi bir maninizin olmadığı ve Amerika’da evlenmek istediğiniz belirtilmelidir.

Nişanlılık vizesini almaktaki en temel neden Amerika’ya giderek evliliğinizi burada gerçekleştirmektir. Yani eğer evlenemeyecek durumda iseniz asla Abd vizesi için başvuruda bulunmayın. Çünkü bir kez bu vizeyi alıp şartları yerine getirmediğiniz takdirde, ikinci kez aynı vize için başvuru yapamazsınız.

Vize onaylandıktan sona Amerika Büyükelçiliğine veya Konsolosluğa giderek onaylanmış vizenizi alın. Burada gireceğiniz mülakatta en az 2 yıldır beraber olduğunuzu ispatlamak için, telefon kayıtlarının dökümlerini, beraber olan resimlerinizi, Facebook profillerinizi, birlikte çıktığınız tatillerin belgelerini kanıt olarak gösterebilirsiniz. Görevlinin size inanmaması ve vizeyi reddetmesi halinde temyize gidebilir veya ikinci kez yeniden başvuru yapabilirsiniz.

Nişanlılık Vizesi Aldıktan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler, Uyulması Gereken Şartlar

Hiç şüphesiz Amerika nişanlılık vizesi, evlenmek için alınan bir vizedir. Zaten yasalarda açıkça belirtildiği gibi bu vizeyi almanız halinde 90 gün içerisinde Amerika’da evlenmeniz gerekmektedir. Amerika’da evlenmeniz halinde, Yeşil Kart almanız ve Amerika’da ikamet etme hakkı elde etmeniz çok daha kolay olacaktır.

Vize başvurusu yaptığınız andan itibaren kesinlikle Türkiye’de evlenmeyin, bu bütün çalışmalarınızı çöpe atacaktır. Eğer Amerika’da başka biri ile evlenirseniz, direkt olarak ülkeden atılırsınız. Bu nedenle son derece dikkatli olmalısınız. İlişkinizin inandırıcı olması son derece önemlidir. Bu nedenle yanlış bilgiler ve yalan içeren işlemler yapmayın. Unutmayın ki Abd vizesi almak pek kolay bir iş değildir, ama özellikle Amerika nişanlılık vizesi almak çok daha uğraştırıcı bir durumdur ve kuralları son derece katıdır.

Vize ve vatandaşlık almak, oturum izni, çalışma vizesi, yurt dışında doğum gibi konularda detaylı bilgiler vermeyi amaçlıyoruz. Bu alanlarda yardıma ihtiyacı olanları elimizden geldiğince detaylı şekilde bilgilendiriyor ve yorumlar kısmından sorularınızı alıyoruz.

  1. Özcan dedi ki:

    Selâm Amerika yaşayan bayan arkadaşım nişanlılık vizesi başvuru bulundu ve birkaç gün önce nişanlılık vizesini iptal etti kız arkadaşım benim sorum nişanlılık süreci bitti ve bundan sonra ben Amerika Turist vizesine başvuruda buluna bilir miyim ve nişanlılık vizesi iptal edilmesi Turist vize basvurumu olumsuz yönde etkilermi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir