Schengen Vizesi İçin Sağlık Sigortası

Schengen vizesi sağlık sigortası zorunlu mu, nasıl alınır, teminatı ne kadar sorusu binlerce kişi tarafından merak edilmektedir.

Özellikle Schengen vizesi almayı hedefleyen kişiler bu detayı öğrendikten sonra daha kolay karar verebilmektedirler.

En zor alınan vizelerden birisi olan Schengen vizesi sağlık sigortasının zorunlu olduğu vizelerden bir tanesidir.

Zaten vize esnasında pek çok zorluk çıkarılırken, bir de sağlık sigortasından dolayı ret yemeye gerek yok diye düşünen birçok kişi, sigorta konusunda hassas davranmaya dikkat etmektedir.

Schengen ülkelerinden herhangi birine seyahat etmek istendiği zaman seyahat detayının iyice düşünülmesi ve buna göre hareket edilmesi tavsiye edilmektedir.

Yurt dışına gittiğiniz ve bir sağlık sorunu yaşadınız ya da hayatınızı kaybettiniz, işte tam da bu zamanda sağlık sigortası işinize yarıyor.

Özellikle interrail gezilerinde sağlık sigortası olmazsa olmaz. Bu bakımdan vize sağlık sigortası konusunda temkinli olmanız önemlidir.

Schengen Vizesi Sağlık Sigortası Zorunlu Mu?

Schengen vize şartları arasında sağlık sigortası almanız gerektiği belirtilmekte.

Eğer sağlık sigortası almazsanız, vizeniz onaylanmayacaktır. Bu nedenle sağlık sigortası için detaylı bir araştırma yapmalı ve hangi sigorta firması ile çalışacağınıza karar vermelisiniz. Bu alanda hizmet veren yüzlerce sigorta firması olduğunu söylemek mümkündür. Bu bakımdan doğru şekilde hizmet aldığınızdan emin olmalısınız.

Doğru sigorta firmasıyla görüşmek, vize sürecinin daha sağlıklı ilerlemesine yardımcı olacaktır.

Schengen Vizesi Sağlık Sigortası Zorunlu Mu? Nasıl Alınır? Teminatı Ne Kadar?

Schengen Vizesi Sağlık Sigortası Zorunlu Mu? Nasıl Alınır? Teminatı Ne Kadar?

Yurtdışı seyahat sigortası zorunlu mu yaptırmak zorunda mıyım sorusu, Schengen vizesi için zorunludur. Bu kapsamda yer alan ülkelerden herhangi bir yere gidecekseniz sigortayı yaptırmalısınız. Bu durum ekstra masraf olarak görülebilmektedir ancak kendi hayatınızı güvence altına aldığınızı unutmamalısınız.

Schengen Vizesi Sağlık Sigortası Olmadan Alınabilir mi?

Seyahat sağlık sigortası ekşi sözlük gibi sosyal gruplarda çok sık anılmaktadır.

Birçok kişi seyahat sigortası yaptırmadığı için vizesinin ret cevabı aldığını ve pişman olduğunu vurgulamaktadır. Böyle bir duruma düşmemek adına doğru zamanda doğru anlaşmayı yapıp sigortalı olmak mantıklı olacaktır.

Seyahat sağlık sigortası yaptırdığınıza dair sizden net bir belge isteyen kurum, belgeyi teslim etmemeniz halinde hiçbir şekilde onay vermemektedir.

Bu durumda kişinin Schengen vizesi alabilmesi için önce sağlık sigortasını yaptırması daha sonra bu konuda tüm evrakları bir araya getirmesi gerekmektedir. Bu sayede vizeyi alabilmek için bir sağlıklı adım daha atılmış olacaktır.

Schengen Vizesi Aldım Yine De Sağlık Sigortası Şart Mı?

Normal şartlar altında Schengen vizesini sağlık sigortanız olmadan almanız mümkün değildir.

Ekstra bir yardım almış olmanız dışında ihmal edilmesi halinde seyahat sigortası olmadan vize almışsanız bu durum size özel olacaktır. Neredeyse imkânsız olan bu durumu yaşasanız dahi sonrası şansınıza kalmış demektir.

Eğer ülkeye giriş esnasında kontrol polislerine denk gelirseniz bu durumda evraklar bir kez daha kontrol edilecek ve seyahat sağlık sigortanız olmadığı ortaya çıkacaktır. Böyle bir durumda polisler, sağlık sigortanızın olmadığını fark edip sizi geri çevirebilirler.

Vize sigorta ücretini ödemekten kaçarken tüm seyahat planınızın bozulması söz konusu olabilmektedir.

Schengen Seyahat Sağlık Sigortası Teminatı Ne Kadar?

30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası nedir, özellikleri nelerdir soruları da merak edilenler arasında yer almaktadır.

Schengen vizesi almak isteyen kişiler, 30.000 Euro teminat elde edeceklerini iyi bilmeliler. Vizeyi almanız halinde bu meblağ ile teminat alabilmeniz büyük oranda fayda sağlayacaktır.

30.000 Euro teminatlı Schengen vizesi sağlık sigortası için sizin ödeyeceğiniz fiyat ise 100-200 TL civarında değişir.

Sigortanızı alacağınız yere göre fiyatlar değişir. Oldukça küçük bir masraf olan sigorta için vizenizi riske atmadan işlemlerinizi rahatlıkla gerçekleştirebilmeniz daha sağlıklı kabul edilebilir.

Schengen Vizesi Sağlık Sigortası Nerelerden Alınır?

Schengen sağlık sigortasını sigorta şirketlerinden alabilirsiniz. Birçok kişi, sigorta şirketlerini araştırdıktan sonra kendilerine en uygun olan, ikna edilebildikleri şirketi tercih edebilmektedirler.

Hemen hemen bütün bankalardan alabileceğiniz Schengen vize sağlık sigortası aynı zamanda online olarak internetten de alınabilmektedir.

Bu durum birçok alternatifi bir arada sunmakta ve kişilere rahatça satın alma şansı tanımaktadır.

Online sigorta alırken güvenilir sitelerden almaya dikkat etmek gerekiyor çünkü internet dünyasının karmaşası içinde buraya yatıracağınız paranız, dolandırıcı eline geçebilir.

Önüne geçmek için biraz araştırma yapıp sonra adım atmak daha sağlıklı olacaktır.

Schengen Vize Sağlık Sigortasına Neler Dâhil?

Schengen vize sağlık sigortasının içerisinde neler olduğu firmadan firmaya değişmektedir. Her firma müşteri çekebilmek için farklı paketler hazırlamakta ve hesabınıza uygun olanı seçme şansı tanımaktadır.

Normalde hastane masrafları, sağlık nedeni ile ülkeye acil dönüş işlemleri ve ölüm durumunda cenazenin nakli sigorta tarafından karşılanmaktadır. Bunlar birçok sigorta firmasında temel olan içeriklerdir.

İlave olarak kimi firmalar, bagajlarınızda yaşanabilecek herhangi bir sorunda dahi sigorta teminatı sağlıyor. Bu da sizin tercih edebileceğiniz firma ile doğrudan ilgilidir.

Kimler Schengen Vize Sağlık Sigortası Alabilir?

Schengen vizesi sağlık sigortası almak isteyen 18 yaşından 80 yaşına kadar her birey sağlık sigortası alabiliyor; ancak 65 yaş üstü bireyler için tutarlar da daha yüksek oluyor.

Kişi kendi için sigorta yaptırmak isterse bu durumda 18 yaşından büyük olmak durumundadır.

Seyahat süreciniz içerisinde sigortanızın 90 gün geçerliliği olduğunu bilip yaşınız, planlamanız, kalacağınız gün sayısını hesaplayarak adım atmanız önerilmektedir.

Vize ve vatandaşlık almak, oturum izni, çalışma vizesi, yurt dışında doğum gibi konularda detaylı bilgiler vermeyi amaçlıyoruz. Bu alanlarda yardıma ihtiyacı olanları elimizden geldiğince detaylı şekilde bilgilendiriyor ve yorumlar kısmından sorularınızı alıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Murat dedi ki:

  Schengen vizesi sağlık sigortası ücretleri resmen uçmuş. Sağlık sigortası olmadan vize alabilir miyim? Önerdiğiniz uygun fiyatlı sigorta var mı?

 2. Betül dedi ki:

  Yeşil pasaportu kabul eden ülkeler arasında Japonya var mı? Vizesiz gidebilir miyim? Benim yeşil pasaportum var. Annem benim üzerimden alabilir mi?

  • Vize Vatandaşlık Rehberi dedi ki:

   Japonya yeşil pasaporta vize istemiyor Betül hanım. Eğer annenize bakmakla mükellefseniz alabilirsiniz.