İltica Etmek İstiyorum. İltica Kabul Eden Ülkeler – İltica Şartları

Türkiye’den İltica Kabul Eden Ülkeler

Paylaş

Türkiye’den iltica kabul eden ülkeler listesine göz gezdirdiğinizde yaşam koşulları ideal, iş fırsatları bulunan ülkeler dikkatinizi çekecektir.

Türkiye sınırlarında yaşamak istemeyenler için iltica kabulü yapan pek çok ülke bulunmaktadır. Doğru adım atıldığında iltica koşulları sağlandığında sorunsuz şekilde geçiş yapabilmeniz mümkündür.

Tercih edeceğiniz ülkeleri araştırırken çalışma koşullarını, yaşam standardını ve size sunacağı fırsatları göz önünde bulundurmalısınız. Gerekli prosedür işlemlerini yerine getirdiğiniz takdirde iltica etmeniz çok da zor olmayacaktır.

Türkiye’den Kanada’ya İltica Etmek

Dünya üzerinde iltica için en çok tercih edilen ülkelerden biri Kanada’dır. Kanada yalnızca Türkiye Cumhuriyeti sınırlarından değil dünya genelinde pek çok ülkeden iltica alabilmektedir. Bu durumun temel nedeni ülkenin standartlarının çok yüksek olmasıdır.

Özellikle genç nüfusun az olması, Kanada’nın iltica başvurularını daha kolay kabul etmesini sağlamaktadır. Bu nedenle yaşı genç olan kişilerin başvurularının reddedilme şansı çok daha yüksektir.

İltica etmek için birinci derece akrabalarınızın olması şansınızın yükselmesine yardımcı olacaktır. Bununla beraber Kanada’ya işçi olarak gittikten sonra 2 yıl ikamet süresini doldurursanız oturma izni için başvuruda bulunabilirsiniz.

Türkiye’den Avustralya’ya İltica Etmek

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşayan ve Avustralya’ya iltica etmek isteyen binlerce kişi bulunmaktadır. Sahip olmanız gereken yalnızca vizedir. Avustralya vizesini alıp ülkeye giden kişiler 4 yılı doldurmaları halinde iltica etmiş olurlar. Başvurularının onaylanması kısa sürede mümkün olur.

İltica edebilmek için adli sicil kaydınızın temiz olması son derece önemlidir. Bununla beraber başvuruda bulunduğunuz tarihten 2 ay öncesine kadar farklı bir ülkede uzun süre ikamet etmemiş olmanız gerekmektedir. Bu şartları yerine getirmeniz halinde iltica hakkını elde etmeniz mümkündür.

Türkiye’den İspanya’ya İltica Etmek

İspanya, dünya genelinde en popüler ülkeler listesinde yer almaktadır. Yalnızca Türkiye’den değil dünyanın pek çok ülkesinden iltica kabul ettiği görülmektedir. İspanya’ya iltica etmek isteyen kişiler için temel koşul yatırımdır.

Ciddi oranda yatırım yapabilecek donanıma sahipseniz birkaç gün içerisinde onay almanız mümkündür. Bir kişiyi veyahut herhangi bir firmayı referans göstererek de iltica edebilme şansınız bulunmaktadır.

Özellikle gayrimenkul alanında yatırım yaparak iltica etmek isteyen kişiler, kendileri sahip oldukları haklara eşlerini ve çocuklarını da dahil edebilirler.

Türkiye’den Almanya’ya İltica Etmek

Türkiye’den yapılan ilticaların tarihine bakıldığında dikkat çeken en önemli ülke, Almanya olacaktır. Almanya’ya giden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının sayısına göz gezdirildiğinde binlerce kişi olduğu fark edilecektir.

Türkiye’den Almanya’ya iltica edebilmek 2000’li yıllardan sonra biraz daha zor olmaktadır. Şartları ağırlaştıran ülke, başvuruları daha sık irdelemektedir. İltica edebilmek için öncelikle oturma izninin alınması gerekmektedir. Oturma izni koşullarını yerine getirmeniz halinde sonrasında iltica edebilme şansınız bulunmaktadır.

3 yıl boyunca oturma izni ile Almanya’da bulunan kişiler, sürelerini doldurduktan sonra iltica hakkı kazanabilmektedir. Bu süreçte çalışmak ve sigorta primlerini eksiksiz şekilde yatırmak da temel koşullar arasında yer almaktadır.

Türkiye’den Amerika’ya İltica Etmek

Amerika Birleşik Devletleri, dünya genelinde en çok iltica alan ülkelerden biridir. Talebi milyonları bulan ülke, sınırlı koşullar dahilinde iltica hakkı tanıyabilmektedir. Bunun için öncelikle çok zorlu bir sürece dahil olduğunuzu bilmelisiniz.

İltica hakkını kazanabilmenin en hızlı yolu Green Card başvurusunda bulunmaktır. Şansınız açık olursa Green Card ile iltica edebilirsiniz.

Ülkeye işçi olarak gittikten sonra işvereniniz size kefil olursa bu durumda da iltica hakkınızın değerlendirilebilmesi mümkündür. Kendi ülkesinde dil, din, ırk ve benzeri nedenlerle yaşayamadığını kanıtlayan kişiler de iltica onayı alabilen kişilerdir.

Türkiye’den Ukrayna’ya İltica Etmek

İltica edebileceğiniz ülkeler listesine göz gezdirdiğinizde Ukrayna da dikkatinizi çekecektir. Ukrayna doğal güzelliklerinin yanı sıra yaşam koşullarıyla da binlerce kişinin yaşamak istediği ülkelerden biridir.

Ülkeye iltica edebilmek için temel şart yatırım yapabilmektir. Özellikle gayrimenkul alanında yapılan yatırımlar, Ukrayna’ya iltica etmek isteyen kişilerin önünü açmaktadır.

Türkiye’den Portekiz’e iltica Etmek

Portekiz, Avrupa Birliği içerisinde yer alan önemli ülkelerden biridir. Özellikle işsizlik düzeyinin en düşük olduğu ülkelerden biri olduğu için iltica başvurusu çok sık yapılmaktadır. Portekiz’de çalışmaya başlayan ve işverenlerinin kefil olduğu kişiler, iltica başvurusuna kolayca onay alabilmektedir.

Gayrimenkul alımı yapan kişiler de Portekiz’de iltica hakkı elde edebilen kişilerdir. Ülke ekonomisine katkısı fazla olanlar, doğrudan onay alabilmektedir.

Türkiye’den Yunanistan’a İltica Etmek

Türkiye Cumhuriyeti’nden en sık iltica alan ülkelerden biri de Yunanistan’dır. Yunanistan’ın iltica başvurularıyla beraber temel şartının 250 bin Euro olduğu bilinmektedir. Ekonomik açıdan kalkınmaya ihtiyacı olan ülke, bu konuda destekleyici vatandaşlara kapılarını açmaktadır.

Öncelikle oturum izni alınması gereken ülkede daha sonra iltica haklarının tamamının elde edilebilmesi mümkündür.

Türkiye’den Makedonya’ya İltica Etmek

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları arasından Makedonya’ya iltica etmek isteyenlerin öncelikle oturum izni alması gerekmektedir. Ülkede bir süre ikamet edip daha sonra iltica haklarınızın tamamından yararlanabilirsiniz.

İltica talebinizin kabul edilebilmesi için yatırım alanında hızlı adımlar da atabilirsiniz. Makedonya 40 bin Euro tutarında yatırım yapan kişilere doğrudan hakların tamamını verebilmektedir.

Türkiye’den İngiltere’ye İltica Etmek

İltica konusunda en katı kurallara sahip ülkelerden biri İngiltere’dir. Ülke genelinde küçük ya da büyük bir iş yerine sahip olmanız halinde iltica hakkını elde edebilirsiniz.

Basit bir işletme veyahut büyük bir şirket iltica başvurunuzda yardımcınız olabilir. Bunun yanında kriterler içerisinde İngilizce biliyor olmak da yer almaktadır. İngiltere’ye iltica edebilmek için müracaat ettiğinizde dil konusunda özel bir testten geçirilmeniz muhtemeldir.

Türkiye’den Bulgaristan’a iltica Etmek

Türkiye’nin sınır komşularından biri olan Bulgaristan geçmişten bugüne en çok iltica kabul eden devletlerden biri olmuştur. Türkiye genelinde binlerce kişinin Bulgaristan’a gidebilmek için başvuruda bulunduğu bilinmektedir.

Hem Avrupa Birliği ülkesi olan hem de yaşam koşulları cezbedici olan Bulgaristan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının iltica başvurusunu değerlendiren ülkelerden bir tanesidir.

Türkiye’den Dominik Cumhuriyeti’ne İltica Etmek

Doğal güzellikleri ve renkli yaşam koşullarıyla birçok kişinin ilgisini çeken Dominik Cumhuriyeti, iltica kabul eden ülkeler arasında yer almaktadır.

Yatırım kaynaklı ilticalara öncelik veren ülke 100 bin dolar tutarında yatırım yapılması halinde tüm onayları kısa sürede vermektedir. Yatırım dışında başvuru sürecinin oldukça uzun olduğu bilinmektedir.

Türkiye’den Letonya’ya İltica Etmek

Avrupa Birliği ülkelerinden biri olan Letonya, çoğunlukla ülkeler arası geçişler için tercih edilmektedir. Sevimli ve bir o kadar da ideal yaşam koşullarına sahip olan ülke, Türkiye Cumhuriyeti’nden de iltica başvurularını kabul etmektedir. Bu sürecin hızlanması ve kesin şekilde onay alabilmesi için işyeri açmanız, ülkeye ekonomik yatırım yapmanız önemlidir.

Türkiye’den Polonya’ya İltica Etmek

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşayan ve farklı bir ülkeye iltica etmek isteyen kişiler için ideal ülkelerden biri Polonya’dır. Ne var ki Polonya iltica konusunda en katı kurallara sahip ülkelerden bir tanesidir. Ülke genelinin %95’i Polonyalı olduğu için yerel halkın iltica başvurularına tepkileri oldukça yüksektir.

Yaşam koşullarına adaptasyon konusunda sıkıntı yaşamayacağınıza emin olduğunuz zaman Polonya ilticası için başvuruda bulunabilirsiniz. Her ne kadar sık sık reddedilme haberleri ile gündeme gelse de şartları yerine getirmeniz dahilinde şansınızı deneyebilirsiniz.

 1. Mustafa dedi ki:

  Vatandaşlık için bilgi almak istiyordum?

 2. Baran dedi ki:

  İltica eden vatandaşlıktan çıkar mı? Yoksa çifte vatandaşlık gibi mi oluyor?

 3. Kaygısız dedi ki:

  Siyasi iltica nasıl yapılır? Şartları neler? Hangi ülkelere bu şekilde itica edebilirim?

 4. Kubilay dedi ki:

  Kendimi anlatacak tanitacak kadar ingilizcem var bir ara cok calistimda epey ilerletmistim ama birakinca bu sekilde kaldi magaza sektorunde 7 8 yildir calisiyorum askerlimi yaptim 28 yasindayim iltica etmek istiyorum devletin son hali yuzunden ve halkin boyle korkak durmasindan ve cehaletinden dolayi ayrica ateistim nasil bir yol izleye bilirim 1 dk durasim yok

  • Caner dedi ki:

   Ben de aynı durumdayım Kubilay.
   Avustralya mülteci vizesi için başvurmayı düşünüyorum ama bir taraftan da vatandaşlık alma durumu olur mu diye düşünüyorum. Kafam çok karışık.

   • hakan dedi ki:

    avusturalya değil de kanada olabilir. Türkiye 1. sınıf mülteci kategorsine alındı. bu yüzden turist vizesi alsanız bile havalimanına indiğinizde hemen iltica yapabilirsiniz

 5. Yasin dedi ki:

  Ülkeye gittikten sonra ilticam kabul edilmezse ne olur? Geri iademi edilir? Bu durum Türkiye’de belli olur dosyama falan işlenir mi?

 6. Faruk dedi ki:

  Sığınma hakkı şartları ülkeden ülkeye değişiyor mu? Yoksa dünyada kabul edilen mecburi şartlar ama denetim düzeyleri mi farklı?

 7. Cem dedi ki:

  Arkadaşlar iltica eden ve O ülkede hak sahibi yani oturum alan kişi veya tekrar turkiyeye iadesi olan kişiler kesinlikle ve kesinlikle hiç bir şekilde turkiyeye geldiğinde veya gönderildiğinde sorun yaşayamaz örneğin ben 6 yıl ingilterede 2 yıl fransa ve italyada kaldım ve en son kacak olarak bulgaristana girdim ve yakalanıp tc makamlarına teslim edildim ama tc den kacak çıkmış olsanız bile çıktığınız tarih yer mekan çıkış şekli ve çıkarken yakalamadınız sürece hiç bir şekilde ve hiç bir kürüm tarafından sorgulanamaz ve cezaya captirilamazsiniz sadece rutil olarak ülkede nasıl çıktığınız ve yardım alıp almadığınız eğer yardım aldıysanız yardım eden kişi veya kişilerin isimleri sorulur ve ortalama tc makamlarına teslim edildikten en fazla 3 ila 5 saat içerisinde hiç bir şey olmamış gibi ailenizin ve evinizin yolunu tutarsınız sağdan soldan uydurmalara inanıp başka ülkelere gitme hayallerinizi yıkmayın ve asla pes etmeyin iyi yaşam ve şartlar için size en uygun ülkeye gitmeye çalışın kimse aksini orta edemez çünkü bu yazdıklarımı birzat yaşadım ve benim gibi yaşayan çok arkadaşım var saygılarımla daha iyi bir hayat ve yaşam için

  • birgül dedi ki:

   bende çocuklarımın eğitimleri için kanada düşünüyorum.eğitim ve çalışma şartlarımızın kötü olması dikkate alınırmı acaba???

 8. Azad dedi ki:

  Bende kibris ama Rum kesimine iltica ettim surecim daha 3 aylık kabul asamasindayim sartlar guzel özgür temiz ve Avrupa yasasi ve bol kazanc pes etmeyin dunya yi yerinde sayanlar degil icraat gosterenler degistirir

 9. Necmettin dedi ki:

  Merabalar ben aslen bulgaristan dogumluyum 42 yasindayim ve bulgaristana irtica etmek istiyorum boyle bir hakkim varmi ve kabul.olma durumu.nedir.cvp veren herkeze.simdiden tesekkur ediyorum

 10. Ahmet dedi ki:

  Necmettin Bulgaristan on yıldan fazla oldu bir yasa çıkardı. Özellikle Bulgaristan kökenli türkler faydalandı. Çifte vatandaşlık alabiliyorsunuz.

 11. yilmaz dedi ki:

  merhaba arkadaslar bende almanya sengen vizesivar ama ben hollandaya iltica etmek istiyorum bu mumkunmudur eceba ben duydumki ılik defa hangi ülke vızesi varsa dıger Avrupa ülkelerine ıltica etme hakki yok diye duymuştum herkese teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir