Ürdün Vizesi Nasıl Alınır?

Ürdün Vizesi Nasıl Alınır?

Paylaş

Ürdün vizesi nasıl alınır, seyahat etmek için yapılması gerekenler nelerdir sorusuna verilecek cevap birçok kişi tarafından merak edilmektedir.

Orta Doğu ülkelerinden biri olan Ürdün, büyüleyici güzelliği ve eşsiz doğası ile birçok kişinin ilgisini çekmektedir.

Ürdün seyahati gerçekleştirmeyi düşünen kişiler için bu ülke en ideal Orta Doğu ülkelerinden biri kabul edilebilmektedir.

Kendine has kültürü olan Ürdün’ün Türkiye’den çok fazla ziyaretçisi olduğu bilinmektedir. Gerek turistik vize gerekse ticari vize alıp farklı amaçlarla Ürdün’ü görmek isteyen birçok kişi bulunmaktadır.

Ürdün vizesi bulunan ve seyahat etmeyi tercih eden kişiler aynı zamanda vize muafiyeti var mı yok mu merak etmektedir.

Ürdün Vize İstiyor mu?

Ürdün vize istiyor mu, vize almadan ülkeye gidebilmek mümkün mü sorularının cevabı oldukça nettir. Vizeden muafiyet avantajı bulunan Ürdün, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için vize muafiyeti hakkı tanımaktadır.

Seyahat etmek isteyen ve hangi pasaporta sahip olursa olsun Türk vatandaşlarının her biri Ürdün vizesinden muaftır. Bu durumun büyük bir ayrıcalık olduğunu söylemek mümkündür çünkü bu sayede diplomatik süreç atlatılarak birkaç adımda ülkeye ulaşmak kolay olmaktadır.

Ürdün vize istiyor mu 2018 yılında da en sık sorulan sorulardan biri olmuştur. Son yıllarda Ürdün’e yapılan seyahatlerin artış göstermesi, vize muafiyeti olmasına da bağlanabilmektedir.

Vize almadan istenildiği gibi seyahat edilmesi çok büyük bir avantajdır.

Ürdün Vize Muafiyeti Kaç Gün?

Ürdün vizesi kalktı açıklaması yapıldıktan sonra birçok kişi, merak ettiği bu ülkeye seyahat etmeyi planlamıştır. Ülkenin kendine has fantastik bir yapısının olması ziyaretçilerinin de artmasını sağlamaktadır.

Her ne nedenle olursa olsun Ürdün’e gitmek istediğiniz zaman 2 seçeneğiniz bulunmaktadır. Ya vize muafiyeti ile gitmeli ya da muafiyet olmadan vize alarak gitmelisiniz.

Prosedürlerle ilgilenmek istemiyorum diyenler için Ürdün vizesi muafiyet süreci 180 gün içinde 90 gündür.

90 gün boyunca birkaç evrakla dilediğiniz gibi seyahat edebildiğinizi görürsünüz. Bununla beraber daha uzun kalmak niyetinde olanlar, vize almak zorundadırlar.

Ürdün Vizesi Nasıl Alınır?

Ürdün’e nasıl gidilir, gitmek için nasıl bir yol izlenir sorusu sıklıkla merak edilmektedir. Vizeniz olmadan Ürdün’e gitmek isterseniz 90 günden uzun süre kalamazsınız.

Çoğu zaman iş için gidenlerin daha uzun kalması gerekmektedir. Bu da doğrudan vize ile seyahat etmeyi zorunlu kılmaktadır.

Ürdün seyahatiniz için vize almak isterseniz başvurunuzu yapıp randevu almalısınız.

Randevuyu aldıktan hemen sonra evraklarınızı toparlamalı ve gerekli kuruma teslim etmelisiniz. Bu süreç içerisinde evrakları tekrar tekrar kontrol etmeye özen göstermelisiniz çünkü eksik olması halinde başvuru sonucunuz olumsuz olacaktır.

Tüm evrakları teslim ettikten sonra inceleme süreci başlatılacak ve sonrasında Ürdün vize başvurusu durumu sonuçlanacaktır.

Ürdün Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Ürdün pasaport istiyor mu, vize için neler gerekir gibi meraklarınız varsa başvuru yapacağınız adresten doğrudan bilgi edinebilmeniz mümkündür.

Başvuru yaparken hangi evrakların gerekli olduğu bildirilmekte ve yeni bir gelişme olduğunda da tarafınıza haber verilmektedir. Bu bakımdan başvuru yaparken dikkatle dinlemeniz ve hiçbir ayrıntıyı kaçırmamanız önerilmektedir.

Ürdün vizesi için başvuru yapmanız gereken adres Ürdün Haşimi Krallığı İzmir Fahri Konsolosluğu olmaktadır. Bu adrese yapılacak resmi başvuruların her biri kabul edilip değerlendirilmektedir.

Ürdün vize 2018’de de diğer yıllarda da bu adres üzerinden verilmektedir.

Ürdün Vizesi İçin Gerekli Evraklar

  • Ürdün vizesi sahibi olabilmek için ihtiyacınız olan belgelerden ilki pasaporttur. Pasaportunuzun 10 yıldan daha eski olmadığından emin olmanız gerekmektedir. Aynı zamanda Ürdün seyahatiniz sona erdikten sonra en az 6 ay daha kullanım süresi olduğunu bilmelisiniz.
  • Pasaportunuzun en az 2 yaprağının boş olması ve yırtık ya da eksik yaprak bulundurmaması son derece önemlidir.
  • Ürdün vizesi için gereken bir başka evrak biometrik fotoğraftır.
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi, sağlık sigortası da gereken diğer evraklar arasında yer almaktadır.
  • Vizeyi alabilmek için uçak biletlerinizin belgelerinin de bulunması gerekmektedir. Hem gidiş hem de dönüş biletlerinin olması önemlidir.
  • Otel rezervasyon belgeleri de diğer istenen belgeler arasında yerini almaktadır.

Ürdün Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Ürdün vizesi için başvuru yaptığınızda, resmi olarak vize başvurunuz hemen alınmaktadır. Başvuru yaptığınız süreçte ekstra bir yoğunluk ya da aksaklık durumu söz konusu olmazsa 7 iş günü içinde vizenizin sonucunu rahatlıkla öğrenebilmeniz mümkün olmaktadır.

Kimi zaman tatil günleri, bayramlar da araya karıştığı için yoğunluklar olabilmektedir. Bu gibi durumlarda 15 güne kadar aksamaların olduğu görülmektedir.

Yaşanabilecek herhangi bir aksamaya önceden önlem alabilmek için vizenizin başvurusunu 1 ay önceden yapmanız size zaman kazandıracaktır. Bu sayede herhangi bir gecikme durumu olduğunda seyahat planınız bozulmayacaktır.

Ürdün Vize Başvurusu Acenteyle Yapılır mı?

Ürdün için vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler başvuru süreci hakkında birçok detayı merak etmektedirler. Bu merak edilen detaylardan biri de başvuruyu kimin yapacağıyla ilgilidir.

 Başvuru, kişinin kendi tarafından yapıldığı zaman herhangi bir aksilik olduğunda daha kolay çözülebilmektedir. Ne var ki ilk kez başvuru yapan kişiler evrak konusunda, başvuru aşamasında bazı konuları yanlış anlayabilmektedir. Bu gibi durumlarda ise acente ile çalışmak çok daha sağlıklı olmaktadır.

Kişi, vize başvurusunu yalnız yapmak istese dahi süreç içerisinde acenteden destek alması daha kolay sonuç almasını sağlayacaktır.

Vize ve vatandaşlık almak, oturum izni, çalışma vizesi, yurt dışında doğum gibi konularda detaylı bilgiler vermeyi amaçlıyoruz. Bu alanlarda yardıma ihtiyacı olanları elimizden geldiğince detaylı şekilde bilgilendiriyor ve yorumlar kısmından sorularınızı alıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir