Vatandaşlık Veren Ülkeler 2019

Vatandaşlık Veren Ülkeler

Paylaş

Vatandaşlık veren ülkeler 2019 yılında da en çok araştırılan konu başlıkları arasında yerini almakta.

Herhangi bir nedenle vatandaşlık almak istediğiniz ülkeyi iyice araştırıp daha sonra prosedürlerini öğrenmeniz size büyük oranda fayda sağlayacaktır. Bu sayede üslubu nasıl olması gerekiyorsa o şekilde başka ülke vatandaşı olmak mümkün olabilecektir.

Sayfa İçerisindekiler

Portekiz Vatandaşlık Veriyor mu?

Hemen vatandaşlık veren ülkeler listesinde yerini alan Portekiz birçok kişinin hayali süslemektedir.

Sıcak iklimi, kültürel değerleri ve her geçen gün biraz daha gelişiyor olması pek çok kişi açısından yeterli sebepler olabilmektedir. Bu durumda Portekiz vatandaşlığı için başvuru yapıp kolayca vatandaşlık geçişi alabilmeniz mümkündür.

Malta Vatandaşlık Veriyor mu?

400 bin civarında nüfusa sahip olan ve nüfusunu hızlı şekilde arttırmak isteyen Malta bunu vatandaşlık vererek gerçekleştirebilmektedir.

Farklı bir ülke düşünüyorsanız Malta vatandaşı olabilirsiniz. Bunun için yalnızca birkaç bin Euro vatandaşlık masrafı ödemeniz yeterlidir.

Evli olan kişiler için eşlerin de belli bir ücret zorunluluğu bulunmaktadır. Parayla vatandaşlık veren ülkeler listesinde Malta ilk sıralarda yer almaktadır.

Bulgaristan Vatandaşlık Veriyor mu?

Vatandaş arayan ülkeler arasında Bulgaristan’ı da görebilmeniz mümkündür. Elbette aranılan vatandaşlar için bazı kriterler bulunmaktadır. Bunların başında da yatırım şartı yer almaktadır.

Ülkeye yatırım yapabilecek kişilere vatandaşlık verilebileceği aksi halde vatandaşlık işlemlerinin çok zor olacağı bilinmektedir.

1 milyon BGN ile yatırım yaparsanız siz de Bulgaristan vatandaşı olabilirsiniz.

Uruguay Vatandaşlık Veriyor mu?

Uruguay vatandaşlık ücreti pek çok kişinin şaşırmasına neden olan ücretlerdendir çünkü yüklü oranda bir paraya sahip olmaya gerek yoktur.

Ülkede iş bulup 1500 dolar civarında maaşınızın olması, vatandaşlık için başvurmanıza yeterlidir. Bunun yanında herhangi bir bulaşıcı hastalığınızın olmaması da vatandaşlığı tercih edebilmenizi mümkün kılan unsurlardandır.

Antıgua ve Barbuda Vatandaşlık Veriyor mu?       

Para ile vatandaşlık değiştirmeyi düşünenler için Antıgua ve Barbuda adası çok ideal bir ülke olacaktır.

Tropikal bir adanın vatandaşı olmak niyetindeyseniz vatandaşlık alabilmek için yalnızca ülke kalkınma fonuna destek olmanız yeterlidir.

Elinizde var olan paranın 250 bin dolar ve üzerini ülke kalkınma fonuna bağışladığınızda anında vatandaşlık almanız mümkün olmaktadır.

Yunanistan Vatandaşlık Veriyor mu?

Yunanistan vatandaşlığı özellikle göçmenlik bağı olan Türkler için en iyi alternatiflerden bir tanesidir.

Türkiye’den Yunanistan’a giden binlerce kişi bulunmaktadır. Bununla beraber ülke ekonomisinin zor bir süreçten geçmesi, vatandaşlıkla hareket kazandırma sonucunu doğurmuştur.

Yunanistan’dan gayrimenkul satın almanız halinde ülke vatandaşlığı için başvuru hakkınız olmaktadır.

Avustralya Vatandaşlık Veriyor mu?

Avustralya prosedürde çok zorlayarak vatandaşlık veren bir ülkedir.

Herhangi bir servetiniz yoksa vatandaşlık alma işlemi zor ve yorucu olabilmektedir. Bununla beraber 2,5 milyon dolarlık bir servetiniz olduğu zaman Avustralya vatandaşlığını muhakkak düşünmelisiniz.

En hızlı vatandaşlık işlemleri bu serveti öğrendikten sonra gerçekleştirilmektedir.

Arnavutluk Vatandaşlık Veriyor mu?          

Ücretsiz vatandaşlık veren ülkeler 2017 yılından bu yana ciddi anlamda değişiklik göstermiştir.

Pek çok ülke vatandaşlık için yatırım istemekte ya da ülke ekonomisine katkı sağlayacak adımlar atılmasını istemektedir. Bu durumda Arnavutluk için de geçerlidir.

Oldukça az nüfusa sahip olan ülkenin hem kalabalık olmak hem de ekonomiye hareket katmak için para ile vatandaşlık verdiği bilinmektedir.

Dominika Vatandaşlık Veriyor mu?

En kolay oturma izni veren ülkeler kadar en kolay vatandaşlık veren ülkeler de vardır. Farklı bir ülkenin vatandaşlığına geçmek isterseniz Dominika sizin için ideal olabilir.

Özellikle turizm için gidilen ülkenin eşsiz bir güzelliğe sahip olduğu tartışılmaz. Bu güzellikten etkilenip adada kalmayı düşünenler

Karayiplerin bu küçük adasına 100 ile 200 bin dolarlık yatırım yapabilirler. Sonrasında vatandaşlığı almak hiçbir şekilde zor olmayacaktır.

Ekvador Vatandaşlık Veriyor mu?

Ekvador ülkesi, vatandaşlık için sık tercih edilen ülkeler arasında yerini almaktadır. Bu ülkenin vatandaşlarından biri olabilmek için yapılması gerekenler ise oldukça basittir.

Ülkeye 25 bin dolarlık yatırım yapmanız halinde vatandaşlık başvurunuzun yarısını garantilemiş olursunuz. Bunun arkasından aylık 800 Dolar ve üzeri maaş aldığınızı ispat ederseniz prosedürlere takılmadan rahatlıkla vatandaş olabilirsiniz.

Grenada Vatandaşlık Veriyor mu?  

Vatandaşlık almak istiyorum diyenler için Grenada da önemli bir alternatif olabilir.

Çok etkileyici bir ortama sahip olan bu özel ada, Karayiplerde bulunmaktadır.

Hangi Ülkeler Vatandaşlık Verir?

Hangi Ülkeler Vatandaşlık Verir?

Ziyarete gelen binlerce kişinin etkilediği bu adanın vatandaşlarından biri olabilmek için 200 bin dolara yakın yatırım yapmanız yeterli olmaktadır. Tercih ederseniz gayrimenkul de satın alabilirsiniz.

Arjantin Vatandaşlık Veriyor mu?

Normal şartlar altında Arjantin vatandaşlığı almak zordur. Özellikle evlilik yoluyla ya da orada çalışırım fikriyle vatandaşlık almak isterseniz bunun pek mümkünatı yoktur.

Elinizde belli bir miktar paranızın olması temel şartlar arasındadır. Bununla beraber Arjantin vatandaşlığını alabilmek için 2 yıl boyunca ülkede kalma zorunluluğu bulunmaktadır.

2 yıl sona erdiğinde henüz iş bulamamış ya da yeterince maaş alamamış olursanız vatandaşlık başvurunuz onaylanmamaktadır.

Aylık 1000 Dolar ve üzerinde maaş alırsanız vatandaşlık hakkı kazanırsınız.

St.Kitts ve Nevis Vatandaşlık Veriyor mu?

St.Kitts ve Nevis, 18984 yılından itibaren para desteği ile vatandaşlık veren ülkelerden bir tanesidir.

St Kitts ve Nevis Şeker Endüstrisi Çeşitlendirme Vakfı için yapacağınız 250-300 bin dolarlık bağış neticesinde bu ülkenin vatandaşlarından bir tanesi olabilme şansınız bulunmaktadır.

Bağış yerine gayrimenkul alternatifini de değerlendirebilirsiniz. 400 bin dolar civarında para harcayarak bu ülkede vatandaş olarak kalabilirsiniz.

Güney Kıbrıs Vatandaşlık Veriyor mu?

En kolay vatandaşlık veren ülkeler 2018 yılında olduğu gibi 2019 yılında da belli başlı ülkeler olabilmektedir. Bunlar arasında 2013 yılından itibaren ekonomik krizle mücadele eden Güney Kıbrıs da bulunmaktadır.

Yatırım için yeterince paranız varsa bu yatırımı Güney Kıbrıs’ta yapabilir daha sonra vatandaşlık başvurunuzun kolayca sonuçlanmasını sağlayabilirsiniz.

Singapur Vatandaşlık Veriyor mu?

En kolay vatandaşı olunan ülkeler listesinde Singapur da bulunmaktadır. Yaklaşık olarak 2 milyon dolarınız varsa Singapur vatandaşı olmanız için herhangi bir engeliniz yok demektir.

Başvurunuzu yaptığınız gibi onay almanız ve ülkede dilediğiniz gibi yaşayabilmeniz mümkün olmaktadır.

Ülke ekonomisini canlandıracağınız için anında vatandaşlık alabilmeniz sağlanmaktadır.

Avusturya Vatandaşlık Veriyor mu?

Kolay vatandaşlık dendiği zaman akla ilk gelen ülkelerden biri olmasa da Avusturya’dan da basit şekilde vatandaşlık almanın yolu vardır.

Ülkeye 2 milyon Euro ile giriş yaparsanız ve bu para ile sağlam bir yatırım hamleniz bulunursa rahatlıkla vatandaşlık alabildiğinizi görürsünüz.

Avusturya’da standart ikamet süresi ya da evlilik gibi yollar kolay vatandaşlık almayı sağlamamaktadır. Bu nedenle en pratik yol para ile vatandaşlık almaktır.

Guatemala Vatandaşlık Veriyor mu?

Yatırım yoluyla vatandaşlık alternatifini düşünüyorsanız Guatemala ülkesi de sizin için ideal ülkelerden biri olabilir.

Ülkeye yapacağınız 50 bin dolarlık herhangi bir yatırım vatandaşlık başvurusundan onay almanıza yardımcı olacaktır.

Beş yıllık devlet tahvillerine yapılması gereken bu yatırım desteği, ülkeye farklı niteliklerde pek çok vatandaş kazandırmaktadır.

St Lucia Vatandaşlık Veriyor mu?

Karayip ülkeleri vatandaşlık için en ideal ülkelerdir çünkü yalnızca vatandaşlık vermez aynı zamanda Avrupa Birliği’nde ve Schengen ülkeleri içinde olan ülkelere de seyahat hakkı vermektedir.

Herhangi bir vize zorunluluğu olmadan bu ülkelerde seyahat etmeyi düşünen kişiler St Lucia ülkesinin vatandaşlarından bir tanesi olabilir.

Tayland Vatandaşlık Veriyor mu?

Tayland vatandaşlığı isteyen kişilerin yatırım yoluyla vatandaşlık verildiğini bilmesi gerekir.

Dünya ülkeleri sıralamasında en az yatırımla vatandaşlık veren ülkelerden biri de Tayland’dır. Bu nedenle kendi ülkenizin vatandaşlığından çıkmak isterseniz Tayland vatandaşlığını değerlendirebilirsiniz.

80 bin dolar gibi bir yatırımla Tayland vatandaşlığını elde edebilmeniz mümkün olmaktadır.

Letonya Vatandaşlık Veriyor mu?

Letonya vatandaşı olmak istiyorum diyenlerden biriyseniz vatandaşlık için yalnızca yatırım alternatifini değerlendirebilirsiniz. Yatırım yoluyla kolayca Letonyalı olabilirsiniz.

Yatırımla vatandaşlık veren ülkeler arasında en az yatırım alımını Letonya yapmaktadır. 76 bin dolarınız olması halinde Letonya vatandaşı olmanız hiçbir şekilde zor olmayacaktır. Birkaç işlem sonucunda vatandaşlık anında verilecektir.

Slovakya Vatandaşlık Veriyor mu?

AB vatandaşı olmak isteyenler için en ideal alternatiflerden biri Slovakya’dır.

Hem Avrupa Birliği ülkesi olan hem de vatandaşlık alımlarına olumlu bakan nadir ülkelerden bir tanesidir. Bu ülkenin vatandaşlarından biri olabilmek için elinizde 1 milyon Euro bulunması gerekmektedir. Bu para ile yatırım yapmak daha sonra ülke ekonomisine hareket katmak vatandaşlık için onay almanıza yetmektedir.

Ermenistan Vatandaşlık Veriyor mu?

Kolay vatandaşlık veren ülkeler listesinde yer alan Ermenistan’ın da yatırım yoluyla ve ikametle vatandaşlık temin ettiği görülmektedir.

Yatırımınız 500 bin Euro civarında olursa ülkede hayatınıza yeni baştan başlayabilirsiniz.

Özellikle gayrimenkul alanında yapılan yatırımlar neticesinde Ermenistan vatandaşlığı almak hiçbir şekilde zor olmamaktadır. Bununla beraber ülkede 3 yıllık ikamet süresini doldurmak da son derece önemlidir.

Yeni Zelanda Vatandaşlık Veriyor mu?

Ücretsiz vatandaşlık veren ülkeler arasında yer alan ancak her iki şekilde de vatandaşlık verdiği bilinen Yeni Zelanda son derece hızlı işlem yapmaktadır.

Ülke vatandaşı olmak için acele ediyorsanız yüklü miktarda yatırım oluşturarak hemen vatandaşlık alabilirsiniz. Bu adım sonrasında herhangi bir reddedilme durumu söz konusu olmamaktadır.

Acelem yok diyorsanız yalnızca 5 yıl ikametle Yeni Zelanda vatandaşı olabilirsiniz.

Karadağ Vatandaşlık Veriyor mu?

Hemen vatandaşlık için tercih edilebilecek ülkeler arasında Karadağ da bulunmaktadır.

Karadağ son derece küçük bir ülke olmasına karşın vatandaşlık için tercih edilebilmektedir. Siz de bu tarz bir tercihte bulunacaksanız 500 bin Euro yatırımda bulunmalısınız.

Hemen vatandaşlık almak için bu para size hızlı şekilde yardımcı olabilecektir.

Macaristan Vatandaşlık Veriyor mu?

Vatandaşlık satın alınan ülkeler arasında yerini alan bir başka ülke de Macaristan’dır.

Özellikle Avrupa Birliği ülkesi olduğu için Macaristan vatandaşlığı alabilmek büyük bir ayrıcalık kazandırmaktadır. Bu ayrıcalıktan yararlanabilmek adına yapılması gereken en önemli işlem yatırım ayırmaktır.

Ülke, ekonomisinin hareketlenmesi için katkı sağlayacak yeni vatandaşlar almaktadır. 300 bin Euro yatırım yaptıktan sonra 6 aylık oturum izni alınmakta ve sonrasında vatandaşlık için işlemler başlatılmaktadır.

Cape Verde Vatandaşlık Veriyor mu?

Bir adaya gidip 5 yıl boyunca ikamet etmekte zorlanmam diyorsanız Cape Verde vatandaşlığı için hazırsınız demektir.

Ada vatandaşlarından biri olabilmeniz için sizden istenen tek şey 5 yıllık ikamet süresini doldurmaktır. Bu süre içerisinde ülkede kalıp kendinize bakabilirseniz kolaylıkla vatandaşlık elde edebilirsiniz.

Meksika Vatandaşlık Veriyor mu?

Meksika evlilikle vatandaşlık fırsatı sunan ülkelerden bir tanesidir ancak o ülkelerden farklı bir yapısı vardır.

Meksika’da evlilik son derece kutsal bir durumdur. Bu nedenle evlenen kişilerin vatandaşlık sürecinde sıkıntı yaşamasına izin verilmemektedir.

Ülkede yalnızca 2 yıl evli olduğunuzu, birlikte yaşadığınızı kanıtlamanız halinde Meksika vatandaşlarından bir tanesi olmanız mümkündür.

Belize Vatandaşlık Veriyor mu?

Belize, vatandaşlık almak için en çok tercih edilen ülkelerden bir tanesidir.

Pratik şekilde vatandaşlık verdiği için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığından ayrılmayı düşünenler Belize vatandaşlığını seçebilmektedir.

Belize vatandaşı olan bir kadın ya da erkekle 1 yıl evli kalmanız halinde anında vatandaşlık alabilirsiniz. Ülke bu konuda herhangi bir zorluk çıkarmamaktadır.

Peru Vatandaşlık Veriyor mu?

Peru çift yöntemle vatandaşlık veren ülkelerden bir tanesidir. Yalnızca yatırım ya da evlilik vatandaşlık için yeterli olmadığından ikisini bir arada yaparak vatandaşlık temin edebilmeniz mümkündür.

En sevilen ülkelerden biri olan Peru, vatandaşlığı 25 -30 bin dolarlık yatırım ile vermektedir. Bunun yanında Peru vatandaşlı olan biri ile evlilik gerçekleştirmeniz de aranan bir başka şart olarak bilinmektedir.

İrlanda Vatandaşlık Veriyor mu?

İrlanda vatandaşı ile evlenmek, İrlanda vatandaşlığını almak için en pratik yol olarak bilinmektedir.

Vatandaşlık için binlerce kişinin tercih ettiği evlilik yöntemi hem masrafsız hem de zaman kaybını engelleyecek niteliktedir.

İrlanda vatandaşı olabilmek için evlenmeniz ve 1 yıl ülkede ikamet etmeniz yeterlidir. En az 2 yıl evli kalmanız halinde vatandaşlık başvurularını gerçekleştirebilirsiniz.

Panama Vatandaşlık Veriyor mu?

Görülmeye değer ülkeler arasında anılan ve ziyaret edenlerin hemen her birinin beğendiği ülkelerden biri de Panama’dır.

Birçok ülkede ikamete ilave olarak prosedür zorlanmaları sebebiyle vatandaşlık zorlanmaktadır. Panama’da böyle bir durum söz konusu değildir.

Yalnızca ikamet edip arkasından vatandaşlık için başvuru yaptığınızda kolaylıkla vatandaşlığı alabilmeniz sağlanmaktadır. Bunun gerçekleşebilmesi için ülkede 5 yıl ikamet etmeniz gerektiğini aklınızdan çıkarmamalısınız.

Nikaragua Vatandaşlık Veriyor mu?

Milyonlarca kişinin, doğa manzaraları ile tanıdığı Nikaragua ülkesi aynı zamanda uygun şartlar altında vatandaşlık veren ülkelerdendir. Bu ülkenin vatandaşlığını alabilmek için her şeyden önce ikamet süresini doldurmanız gerekmektedir.

5 yıllık ikamet süresini tamamladıktan sonra 30 bin dolarlık bir yatırım yapmanız yeterli olmaktadır.

Sonrasında hiçbir pürüz çıkarmadan, zaman kaybetmenize izin vermeden vatandaşlık almanız mümkün olabilmektedir.

Fas Vatandaşlık Veriyor mu?

Türkiye’den sıklıkla ziyaretçi ağırlayan ülkelerden bir tanesi de Fas’tır.

Oldukça renkli bir kültürü olan ve sevimli halkı ile ilgi çeken Fas’ta vatandaşlık için uygun şartlar söz konusudur. Bu şartları sağlayan herkes rahatlıkla vatandaşlık elde edebilmektedir. Bunun için Faslı bir erkek ile dünya evine girmek yeterlidir.

Yalnızca evlenmeniz dahi vatandaşlığa onay almanız için yeterli olmaktadır.

5 yıl boyunca Fas’ta herhangi bir iş yerinde düzenli olarak çalışan kişiler de vatandaşlık alabilmektedirler. 

Kolombiya Vatandaşlık Veriyor mu?

Normal şartlar altında Kolombiya vatandaşlığı almak bir hayli zordur. Bunun için en az 5 ila 10 yıl arasında ülkede ikamet etme şartı bulunmaktadır. Bunun yerine Kolombiyalı biri ile dünya evine girerseniz bu sürenin en aza indirilmesini sağlayabilirsiniz.

Üstelik prosedür kısmında herhangi bir sıkıntı yaşamadan kolaylıkla vatandaşlık alabilmeniz de mümkün olur.

Cote D’ivoire Vatandaşlık Veriyor mu?

Türkiye’de Fil Dişi Sahili olarak isimlendirilen Cote D’ivoire ülkesi vatandaşlığa olumlu bakan ülkelerden bir tanesidir.

Üstelik yalnızca tek vatandaşlık değil çift vatandaşlık izni de sunabilmektedir. Bu ülkenin vatandaşlığını alabilmenin en pratik yolu 5 yıl ülkede ikamet etmektir. Bunun yanında bir de kendi vatandaşlarından biri ile evlenmeniz halinde süreyi azaltarak rahatlıkla vatandaşlık alabilirsiniz.

Togo Vatandaşlık Veriyor mu?

Bir Afrika ülkesi olan Togo, yabancılar tarafından merak edilen ülkelerdendir.

Ziyaret ettikten sonra bu ülkenin vatandaşı olmak isterseniz ülkede 5 yıl ikamet etmeniz gerekmektedir. Bununla beraber herhangi bir prosedür işlemine gerek kalmadan evlilik yoluyla da vatandaşlık alabilirsiniz. Üstelik kendi ülkenizin vatandaşlığından vazgeçmenize de gerek yoktur.

Almanya Vatandaşlık Veriyor mu?

Türkiye Cumhuriyeti’nden her yıl binlerce ziyaretçi ağırlayan Almanya, vatandaşlık hususunda da tercih edilen ülkeler arasında yer almaktadır.

Alman vatandaşı olmayı düşünenler için belli başlı prosedürler bulunmaktadır. Bunlardan ilki 8 yıl ülkede ikamet etme zorunluluğudur. Ayrıca kendinize bakabilecek durumda olmanız, oturma ve çalışma iznine sahip olmanız da yasal mecburiyetler arasında yer almaktadır.

Kanada Vatandaşlık Veriyor mu?

Tüm dünya ülkelerinden devamlı ziyaretçi ağırlayan ülkelerden biri de Kanada’dır. Bunun yanında yaşanılabilecek en iyi ülkeler listesinde de yer alan Kanada birçok kişinin vatandaşı olmak isteyebileceği bir yerdir.

Kanada vatandaşlığı için 18 yaşından büyük olup 3 yıl boyunca ülkede ikamet etmeniz gerekmektedir. Bunun dışında ya İngilizce ya da Fransızca bilmek zorunda olduğunuzu unutmamalısınız.

55 yaşında olan kişiler dil bilgisi dışında vatandaşlık sınavından da olur not almak durumundadır.

Hindistan Vatandaşlık Veriyor mu?

Hindistan her ne kadar kalabalık bir ülke olsa da dünya genelinde vatandaşlık için kabul gören ülkeler arasında yer almaktadır.

Hindistan vatandaşı olmak isterseniz bu durumda ülkede 5 yıl kalmalı ve bu 5 yılın en az 3 yılını ülke toprakları içerisinde geçirmelisiniz.

Kayıt yoluyla da vatandaşlık veren Hindistan çok istisnai durumlarda bu yolu kabul etmektedir. 1 yıl içerisinde ülkede ikamet edenler için kayıt yoluyla vatandaşlık başvuru şansı bulunmaktadır.

İngiltere Vatandaşlık Veriyor mu?

Birçok kişi İngiltere’nin vatandaşlık vermediğini düşünür ancak durum öyle değildir.

İngiltere vatandaşı olmak için de izleyebileceğiniz prosedürler bulunmaktadır. Bunlardan ilki 18 yaşın üzerinde olup 5 yıl İngiltere’de ikamet etmektir.

Bunun dışında İngiltere vatandaşı ile evlenip en az 3 yıl gerçek bir evlilik sürdürmek de vatandaşlık için işe yaramaktadır. Ayrıca 2 trilyon değerinde yatırım yapmanız halinde de İngiltere vatandaşlığını kolayca alabilirsiniz.

İsviçre Vatandaşlık Veriyor mu?

Dünya ülkeleri arasında en sevilenlerden biri de İsviçre’dir. Eşsiz manzaraları ve yaşam kalitesinin yüksek olması nedeniyle birçok kişi İsviçre’de severek yaşayabileceğini vurgulamaktadır. Bu noktada vatandaşlık içinse birçok ülkeye göre biraz daha zorlayıcı olabilmektedir.

İsviçre vatandaşı olmak için 12 yıl ülkede ikamet etme şartı bulunmaktadır. Bunun yanında 3 yıl evli kalır ekstra 5 yıl daha ikamet ederseniz bu durumda süreyi biraz daha azaltma şansına sahip olabilirsiniz.

İtalya Vatandaşlık Veriyor mu?

Hemen herkesin merak ettiği ülkelerden biri olan İtalya aynı zamanda vatandaşlık için de çok sık talep almaktadır.

Ülkeye girip yasal olarak oturma izni aldıysanız burada geçireceğiniz 10 yıl vatandaşlık başvurusu yapmanıza yardımcı olmaktadır. Bununla beraber herhangi bir İtalyan çocuğu evlat edinirseniz 7 yıl içerisinde vatandaşlık başvurusunda bulunabilirsiniz.

Rusya Vatandaşlık Veriyor mu?

Rusya vatandaşlarından biri olmak eskiye kıyasla bugün çok daha kolay bir durumdadır.

Ülkeye yasal olarak girip oturma izni alan daha sonra çalışma izni alıp kendine bakabilen kişiler düzenli olarak 5 yıl kaldıkları takdirde vatandaşlık başvurusu hakkı kazanırlar.

Ülkede hem çalışıp hem de 5 yıl ikamet ettiyseniz sonrasında vatandaşlığınız için prosedürleri yerine getirebilirsiniz.

Japonya Vatandaşlık Veriyor mu?

Birçok kişinin merak ettiği ve Türkiye’den binlerce misafir ağırlayan Japonya, vatandaşlık konusunda bazı sert kurallara sahiptir.

Japonya vatandaşı olabilmek için öncelikle ülkede bir iş bulmanız gerekmektedir.

İyi bir maaşı olan bu işe ilaveten kalacağınız yer belli olmalı ve burada 5 yıl ikamet etmelisiniz. Bunlarla birlikte ülkede vatandaş olarak yaşamınızı sürdürebilmek için çok iyi derecede Japonca bilme şartı da sunulmaktadır.

Azerbaycan Vatandaşlık Veriyor mu?

Türkiye’den özellikle turistik amaçla yapılan ziyaretleri çok güzel şekilde ağırlayan Azerbaycan aynı zamanda vatandaşlık başvurusu da almaktadır.

Azerbaycan vatandaşı olabilmek için evlilik yolu en çok tercih edilen yoldur. Bu durum kadın ve erkekte farklılık göstermektedir.

Azeri kadınla evlenen yabancılar vatandaşlık alamazken, Azeri erkekle evlenen yabancı kadınlar vatandaşlığı alabilmektedir. Bunun yerine kültürel, sanatsal ya da spor başarısı ile vatandaşlık başvurusunda bulunulması da mümkündür.

Çekya Vatandaşlık Veriyor mu?

Çek Cumhuriyeti olarak bilinen Çekya son dönemlerde vatandaşlık için sık sık tercih edilen ülkeler arasında anılmaktadır.

Çekya vatandaşlığını alabilmek için öncelikle ülkenin kültürel miraslarını iyi bilmeli ve mülakatta dilini çok iyi konuşmalısınız. Bununla beraber ülkede 5 yılınızı doldurmadan hiçbir şekilde vatandaşlık alabilmenizin de mümkünatı yoktur.

Çin Vatandaşlık Veriyor mu?

Çin vatandaşlığı almak istediğiniz zaman ülkede uzun süre ikamet etmiş olmanız gerekmektedir ancak bu durum için süre verilmemektedir.

Tamamıyla yetkili kurumun inisiyatifine kalmış bir durumdur. Bunun yerine kesinlikle onay almak istiyorum diyorsanız 1,5 milyon dolarlık yatırım yaparak süresiz oturma izni alabilirsiniz.

Süresiz oturma izni arkasından vatandaşlık başvurusu yapılabilmekte ve onay alınması çok daha kolay olmaktadır. Bunun dışında vatandaşlık alabilmenin pek yolu yoktur.

Danimarka Vatandaşlık Veriyor mu?

Türk göçmen nüfusunun en fazla olduğu ülkelerden biri de Danimarka olarak bilinmektedir.

Danimarka’ya yerleşen bir süre sonra buranın vatandaşlığını almayı düşünen kişiler her şeyden önce 7 yılı doldurmuş olmak zorundadır.

7 yıl dolduktan sonra başvuru hakkı tanınmaktadır. Bunun ardından dil ve vatandaşlık sınavlarından yüksek puan alınması zorunludur. Bu sayede vatandaşlık için onay verilebilmektedir.

ABD Vatandaşlık Veriyor mu?

Amerika Birleşik Devletleri herkesin vatandaşı olmak isteyebileceği popüler ülkelerden biridir.

Siz de herhangi bir nedenle ABD vatandaşı olmak isterseniz bunu sağlamak için Greencard sahibi olmalısınız. Bu kartı aldıktan sonra 5 yıl ülkede ikamet ederseniz vatandaşlık başvurusunda bulunabilirsiniz. Bununla beraber Greencard almak herkes için mümkün değildir.

Evlilikle ikamet etme şansınız olduğunu da aklınızda bulundurmalısınız. Amerika vatandaşı olmak oldukça zordur bu nedenle prosedürleri yerine getirme konusunda kendinizden emin olmalısınız.

Güney Kore Vatandaşlık Veriyor mu?

Güney Kore de birçok ülke gibi yabancı vatandaşları ağırlayan bir ülkedir ancak vatandaşlık sürecinde birtakım şartlar sunmaktadır.

Güney Kore vatandaşı olmak için evlilik en ideal yollardan biridir. Gerçek bir evlilik yapıp 3 yıl evli kalmanız gerekmektedir. Bu 3 yılın en az 1 yılını ülke toprakları içerisinde geçirmeniz istenmektedir.

Oturma izni aldıktan sonra 5 yılı ülkede geçirmeniz halinde de vatandaşlık başvurusu yapabilirsiniz. Bu esnada ülke dilini çok iyi bilmeniz gerektiğini unutmamalısınız.

Vize ve vatandaşlık almak, oturum izni, çalışma vizesi, yurt dışında doğum gibi konularda detaylı bilgiler vermeyi amaçlıyoruz. Bu alanlarda yardıma ihtiyacı olanları elimizden geldiğince detaylı şekilde bilgilendiriyor ve yorumlar kısmından sorularınızı alıyoruz.

  1. Metin Avcı dedi ki:

    Ukrayna’ya yerleşmek istiyorum. Bunun için Ukrayna vatandaşlığı alıp kafam rahat olsun istiyorum ama orada çalışmayacağım. İnternet üzerinden freelencer olarak çalışmaktayım. Yardımcı olabilir misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir