Virjin Adaları Vizesi Nasıl Alınır?

Virjin Adaları Vizesi Nasıl Alınır?

Paylaş

Virjin Adaları vizesi, almanın çok zor olmadığı vizelerden biridir. Şartlar sağlandığında muafiyet hakkı da sunan prosedürlerde, işlerinizi sıkıntısız şekilde ilerletebilmeniz mümkündür.

Virjin Adaları, Amerika Birleşik Devletleri bünyesinde olan adalardandır. Bu nedenle vize işlemlerinin çift yönlü ilerletildiğini söylemek doğru olacaktır. Hem adalar için ayrı hem de ABD için ayrı işlem yapılabilmektedir.

Hangisi daha kolay olursa o tercih edilebilir. Bu süreçte kurallara uyum sağlandığı takdirde vize almak çok da uzun sürmemektedir.

Virjin Adaları, dünya üzerinde en çok turist ağırlayan adalardan biridir. Doğal güzelliklerinin yanı sıra farklı aktivitelere de ev sahipliği yapması tercih edilirliğini arttırmaktadır. Dünyanın her yerinden turist ağırlayan adalar Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını da alabilmektedir.

Virjin Adaları Vizesi Muafiyeti

Virjin Adaları’na seyahat etmek isteyen kişiler öncelikle muafiyet şartlarını sağlayıp sağlamadıklarını gözden geçirmeliler. Muafiyet şartlarının sağlanması hakinde hiçbir şekilde vize işlemleriyle uğraşmanıza gerek kalmayacaktır. Vize süreci yerine seyahatinizin tadını çıkarabilmeniz mümkün olacaktır.

Virjin Adaları vizesi muafiyet hakkı bulunan kişiler; hususi, hizmet ve diplomatik pasaporta sahip olan kişilerdir. Bu pasaport türlerinden herhangi birine sahipseniz Virjin Adaları’nı vize almadan gezebilirsiniz. Bununla beraber muafiyet süreniz 30 gündür. 30 günlük turistik seyahat hakkını yalnızca evrak tamamlayarak kazanabilirsiniz.

Amerikan Virgin Adaları kısa süreli turistik gezi fırsatı sunmaktadır.

Virjin Adaları Vizesi Nasıl Alınır?

Virjin Adaları vizesine sahip olmayan ve seyahat için adaları tercih etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları birtakım prosedürleri yerine getirmelidir.

Özellikle adalar için vize almak istediğinizde ABD ile vize işlemi yapabileceğinizi aklınızdan çıkarmamalısınız. Öyle ki muafiyet şartlarının sağlanmaması durumunda vizeyi doğrudan ABD vizesi olarak alabilirsiniz.

Virjin Adaları vizesi nasıl alınır sorusunun ilk cevabı, vize türünüzü seçmekle mümkündür. Çok kapsamlı vize çeşitleri olmakla beraber temelde 2 tür vize seçilmektedir.

Hangisine uygun olduğunuza karar vermeniz halinde şahsen veyahut firma aracılığıyla vize başvurunuzda bulunabilirsiniz. Vize başvurusu için önce randevu almalı daha sonra görüşmeye gitmelisiniz.

Randevunuzda evrakları öğrenip daha sonra toparlayabilirsiniz. Sonrasında inceleme sürecini başlatabilirsiniz. Onaylanması halinde size dönüş yapılması muhtemeldir.

Virjin Adaları Vize Türleri

Virjin Adaları için vize almak isteyen kişi birçok alternatif değerlendirebilmektedir. Bunlardan ilki turistik vize, ikincisi ticari vizedir. En çok tercih edilen bu iki vize dışında öğrenci vizesi ve transit vize de sık sık tercih edilen vizeler arasında yer almaktadır.

ABD vize programları üzerinden alım yapılan adalarda kişiler çoğunlukla turistik vize seçeneğini tercih etmektedirler. Bu tercihleri yaparken seyahat amaçları ve ne iş yaptıkları kıstas alınmaktadır.

Aile ziyareti amacıyla seyahat eden kişiler, ziyaret vizesi alabilmektedir. Öğrenci değişim programları nedeniyle seyahat eden kişiler, değişim programı vizesi almaktadır. Bu nedenle başvurunuz esnasında muhakkak seyahatinizi tanımlayan dilekçe yazmalısınız.

Virgin Adaları vizesi başvurusu buna bağlı olarak sonuçlanacaktır.

Virjin Adaları Vizesi Başvurusu Nereye Yapılmaktadır?

Virjin Adaları başvurusu Ankara ABD Büyükelçiliği’ne yapılabilmektedir. Ankara ve civarında ikamet eden kişiler başvurularını bu noktalara yapabilmektedir. Bununla beraber ABD Başkonsolosluğu İstanbul adresi de başvuruları kabul edebilmektedir. İstanbul civarında ikamet eden kişiler, Virjin Adaları vize başvurularını bu noktalara yapabilmektedir.

Vize başvurularınızı yaparken şahsen kendiniz yapabilirsiniz. Bunun yerine firmalarla çalışabilmeniz mümkündür. Firmalarla çalışmak süreci hızlandırsa da ekstra ücret ödeyeceğinizi aklınızdan çıkarmamalısınız.

Virjin Adaları Vizesi İçin Gereken Evraklar

Virjin Adaları için vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler, tercih ettikleri vize uygulamasına göre evrak temin etmek mecburiyetindedirler. Öğrenci olan kişi ile ev hanımı olan kişinin temin etmesi gereken evraklar bu nedenle farklılık göstermektedir.

Virjin Adaları vizesi için gereken ortak belgeler ise tüm vize türlerini ilgilendirmektedir. Vize için gereken belgelerden ilki pasaporttur. En az 6 ay geçerliliği bulunan pasaportunuzun hiçbir yaprağında eksiklik olmamalıdır. Bununla beraber işlem yapılabilmesi için en az 2 yaprağın boş olması gerekmektedir.

Vize başvurunuzu yapabilmek için son 6 ayda çekilmiş 2 adet biometrik fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, seyahat sağlık sigortası gerekmektedir.

Çalışan kişilerin; seyahat ayrıntı nedenleri, şirket görev tanımlama belgeleri, maaş bordroları ve şirketin antetli kâğıdına yazılmış başvuru dilekçelerinin olması önemlidir.

Öğrenci olarak vize talep eden kişilerse; güncel öğrenci belgesi, transkript, kendilerine sponsor olacak kişinin maaş bordrosu teslim etmelidir.

Virjin Adaları Vizesi Seyahat Belgeleri

Virjin Adaları vizesi alabilmek için seyahat belgelerinizin de elinizin altında olması gerekmektedir.

Kişinin seyahat sürecinde gereken uçak gidiş ve dönüş biletleri rezervasyon belgesi olarak temin edilmelidir. Bununla beraber konaklama yapılacak olan adresin rezervasyon veyahut ikametgâh adresi de evrak dosyasında yerini almalıdır. Tüm bunlarla beraber vizenizin başvuru tarihi ile seyahat rezervasyon belgelerinizin tarihi bir olup uyuşması gerekmektedir.

Virjin Adaları Vizesi Kaç Günde Verilir?

Virjin Adaları vize başvuru sonucu en geç 1-2 ay içerisinde netleşmektedir. Bu sürecin devamlı değişken olduğu unutulmamalıdır çünkü resmi tatiller, bayramlar ve özel günler vize inceleme süreçleri üzerinde ciddi manada etkili olabilmektedir.

Her şeyin yolunda olduğu durumlarda 20 iş günü içerisinde vize onayınızı alabilmeniz mümkündür.  Herhangi bir aksilik olduğunda ise sürecin uzayabileceğini aklınızdan çıkarmamalısınız.

Aksiliklerin olması riskine karşın en az 6 hafta öncesinde vize başvurularınızı gerçekleştirmeniz önerilmektedir. Bu sayede sıkıntısız şekilde vize temin edebilirsiniz.

Vize ve vatandaşlık almak, oturum izni, çalışma vizesi, yurt dışında doğum gibi konularda detaylı bilgiler vermeyi amaçlıyoruz. Bu alanlarda yardıma ihtiyacı olanları elimizden geldiğince detaylı şekilde bilgilendiriyor ve yorumlar kısmından sorularınızı alıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir