Vizesiz Oturma İzni Veren Ülkeler

Vizesiz oturma izni veren ülkeler, farklı bir ülkede yaşamlarını sürdürmek isteyen kişilerin en merak ettiği konuların başında geliyor. Vizesiz oturma izni alabileceğiniz ülkelerin sizin için listesini yaptık.

Paylaş

Yabancı ülkelere göç günümüz insanının pek çoğunun aklında bulunan seçenekler arasında yer alıyor. Ancak vize alma sürecinin uzun olması, ülkenin niteliklerine göre zor olması vatandaşların vizesiz oturma izni veren ülkelerin arayışına girmelerine neden olmaktadır. Özellikle kendi ülkesinden ev sahibi olan vatandaşlardan vize şartının kaldırılması birçok kişinin işini kolaylaştırmaktadır.

Almanya’da Vizesiz Oturum İzni Koşulları

Almanya, oturum izni alma konusunda vatandaşların düşünmeden tercih edebilecekleri ülkelerden biridir. Gayrimenkul yatırı yapıldığında ve miktar 250.000 Avro kadar olduğunda vize şartı aranmaksızın oturum izni verilmektedir. Ayrıca işsiz Alman vatandaşların istihdam edilmelerine yönelik girişimde bulunan kişilerde vizesiz bir şekilde vatandaşlık elde etmektedir.

Letonya’da Vizesiz Oturum İzni Almak Kolay Mı?

Kendi ülkesinde ev satın alan yatırımcılara vizesiz oturum izni imkânı sunan Letonya, yaklaşık 143.000 avro değerinde ev alan kişilere vatandaşlık hakkı vermektedir. Büyük şehirlerde bulunan evlerden almak isteyenler için yatırım miktarı artarken, kırsal bölgelerden ev alan kişilerin 70.000 avro değerinde ev alma şartı bulunmaktadır.

Vizesiz Oturma İzni Veren İrlanda

Ülkesinden gayrimenkul satın alarak sermaye girişi sağlayan kişilere vatandaşlık hakkı tanıyan İrlanda hükümeti, ev karşılığında vatandaşlık kazanılabilecek en cazip ülkelerden biridir.

Alınacak olan gayrimenkulün yaklaşık 400.000 Avro değerinde olması ise aranan diğer şartlardan biridir. Bu sayede yabancı bir ülkede ev sahibi olurken, vizesiz bir şekilde de ülke içerisine girip çıkmak mümkündür.

Dominik Cumhuriyeti Vizesiz Oturma İzni Şartları

Herhangi bir iş ya da işveren vasıtasıyla Dominik Cumhuriyeti’nde oturum izni hakkı elde edemeyenlerin 100.000 Dolarlık yatırım yapmaları vizesiz oturum hakkı için yeterli görülen şartlardan biridir. Bu rakam tek bir kişinin oturum izni alabilmesini sağlarken, eşi ve çocuğunu da yanına almak isteyen göçmenlerin yatırım yapmaları gereken miktar 200.000 dolar kadardır.

ABD Vizesiz Oturum İzni Şartları

Amerika Birleşik Devletleri’nde kolay şekilde oturum izni alabilmek için en uygun çözümlerden biri öğrenci vasfı ile bu ülkeye giriş yapmaktır.

Biraz masraflı olan bu seçeneğe ek olarak yatırımcı olarak göç etmek, vizesiz oturum izni alabilmenin en kestirme yöntemlerinden biridir. Mezun olduktan sonra oturum izninin sona ermesini önlemek için ise sigortalı bir işte çalışmak oturma izni süresinin uzatılmasını sağlayacaktır.

Malta Vizesiz Oturma İzni Şartları

Belli bir miktar yatırım karşılığında vatandaşlık hakkı tanıyan ülkelerden biri olan Malta, küçük bir Avrupa ülkesi olmasına karşın 650.000 Euro kadar yatırım şartı istemektedir.

Oldukça yüksek bir rakam olmasına karşın, elde edilen oturum izni sayesinde Amerika ve Avrupa ülkelerinde vizesiz dolaşmak mümkün olacaktır.

Makedonya Vizesiz Oturma İzni Şartları

Yabancı bir ülkede 1 yıl oturma iznine vizesiz sahip olmanın mümkün olduğu Makedonya ülkesi 40.000 Avro değerinde ev satın alan kişilere süreli oturma izni vermektedir. Yatırım miktarı 400.000 Avro olanlara ise vatandaşlık hakkı tanınmaktadır.

Singapur Vizesiz Oturma İzni Şartları

Göç için tercihi Singapur olanların oldukça iyi maddi olanaklara sahip olmaları kaçınılmazdır. Bu doğrultuda Singapur vatandaşlığına hak kazanmak için 2 milyon doların olduğu bir hesaba sahip olmak yeterlidir.

Diğer yandan her yıl düzenli olarak yaklaşık 150.000 Dolar cironun kazanılması vatandaşlık hakkının kalıcı olmasını sağlamaktadır.

Avusturya’da Vizesiz Oturma İzni Mümkün Mü?

Pek çok ülke yatırım ya da ev alma karşılığında oturma izni sağlarken istedikleri miktarı net bir şekilde belirtmektedir. Vizesiz oturma izni için istenen miktarın saklı tutulduğu Avusturya ayrıca başarılı ve yetenekli kişilere tolerans tanıyarak vatandaşlık şansı sunmaktadır.

Belçika Vizesiz Oturma İzni Şartları

Üç yıl Belçika’da yaşamış olan kişiler Belçika hükümeti tarafından 3 yıl sonunda vatandaşlığa layık görülmektedir. İstenen bu şartı sağlayan kişilerin devlet tarafından istenen belli bir vatandaşlık karşılığını ödedikleri takdirde süresiz oturma iznine sahip olmaları mümkündür.

Evlilik yolu ile Belçika’da oturma izni almak isteyen kişilerin 6 aylık bir evlilik süresi sonrasında başvurularını yapmaları ve 3 yıl sonunda vatandaşlığa kabul edilmeleri mümkündür.

Arnavutluk Vizesiz Oturma İzni Şartları

Vize şartının aranmadığı bir ülkede oturma iznine sahip olmak isteyenler için değerlendirilmesi gereken diğer seçeneklerden biri de Arnavutluk’tur. Yatırım şartı ile vizesiz vatandaşlık hakkı veren bu ülkeye yaklaşık 200.000 Dolar tutarında yatırım yapılması gerekmektedir.

Özellikle yabancı yatırımcılara karşı ılımlı yaklaşımı ve cazip olanakları ile adından söz ettiren Arnavutluk, yatırım amacı ile oturma izni imkânı arayanların kazançlı çıkacakları ülkeler arasındadır.

Güney Kıbrıs Vizesiz Oturma İzni Şartları

Avrupa Birliği üyesi ülkelerden biri olan Güney Kıbrıs vizesiz oturma izni alınabilecek en ideal seçenekler arasındadır. Yaklaşık 3 milyon Euro karşılığında vatandaşlık hakkı tanıyan Güney Kıbrıs yaşam koşulları bakımından pahalı sayılabilecek özelliklere sahiptir.

Maddi durumu iyi olan girişimciler için kazançlı alternatiflerden biri olan ülke yabancı yatırımcılara gereken oturma izni olanaklarını eksiksiz sağlamaktadır.

Hong Kong Vizesiz Oturma İzni Şartları

Göç için oldukça pahalı sayılabilecek seçeneklerden biri olan Hong Kong, yatırımcılarından yaklaşık bir buçuk milyon dolar tutarında yatırım beklemektedir.

Asya’nın en popüler ticaret merkezlerinden biri olan Hong Kong, turizm ve endüstri alanlarında yatırım gerçekleştirmek için en cazip alternatiflerden biridir. Yatırım karşılığında vizesiz vatandaşlık hakkı veren ülke yatırım miktarı nedeniyle geri planda kalan göç ülkeleri arasındadır.

Vize ve vatandaşlık almak, oturum izni, çalışma vizesi, yurt dışında doğum gibi konularda detaylı bilgiler vermeyi amaçlıyoruz. Bu alanlarda yardıma ihtiyacı olanları elimizden geldiğince detaylı şekilde bilgilendiriyor ve yorumlar kısmından sorularınızı alıyoruz.

  1. Ahmet Yıldız dedi ki:

    Ben ukrayna’da yaşamak istiyorum. Fiyatlar son derece uygun. Gel git de yapabilirim. Acaba vizesiz Ukrayna’da yaşasam sorun olur mu? Savaş durumu oluşursa bir problem yaşar mıyım?

  2. Mehmet dedi ki:

    Merhaba ben mehmet yıldız 6 yıldır burdayım ukranya vatantaşlık almak istiyorum 068 366 53 81

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir