Yılbaşını Yurt Dışında Geçirmek İsteyenler İçin Vizesiz Gidilebilecek 8 Ülke Önerisi

Paylaş

2019 yılına girerken farklı dünya vatandaşlarıyla birlikte geri sayım yapmak, yılbaşı yemeğinizi hiç bilmediğiniz kültürlerde tatmak veya binlerce seçeneği olan gece hayatı alternatifleri arasından seçim yapmak istiyorsanız, yurtdışı seyahatleriniz için her zaman vize şart değil.

Özellikle eğlencenin başkenti olarak sayılan pek çok ülkede Türkiye için vize zorunluluğu bulunmamaktadır. Sizler için derlediğimiz bu 8 ülke içerisinden bütçenize ve taleplerinize en uygun olanını seçerek, hayatınızın en farklı yılbaşı deneyimini yaşayabilirsiniz.

Ucuz Gece Hayatının Tadını Çıkarın: Ukrayna

Hem tarihsel dokusu hem de ucuzluğu nedeniyle gidilebilecek en güzel ülkelerden birisi olan Ukrayna, tam bir kış ülkesi olması sebebiyle tercihlerinizin en başında gelebilir.

Yemek ve içki konusunda son derece ucuz olan Ukrayna, sabaha dek sınırsız eğlence sunan gece hayatı ile çılgın partilere katılmanıza olanak sunacaktır. Üstelik sadece yılbaşı gecesi için değil, tercihinize bağlı olarak Karpatlar gezisi ile kayak keyfinin, Lviv gezisi ile tarihin tadına doyabilirsiniz.

Singapur’un Eşsiz İkliminde Yeni Yıla Merhaba Diyin

Resmi dillerinden bir tanesinin İngilizce olması sebebiyle geziniz sırasında kesinlikle zorlanmayacağınız ülkelerden bir tanesi de Singapur’dur. Üstelik şehrin havalimanı, toplu taşıma sistemi ve şehir planlaması mükemmel düzene ve nizama sahip olduğu için bireysel gezilerinizde de dilediğiniz kolaylığı bulabilirsiniz. Üstelik tropikal bir iklimde yılbaşı kutlama şansını da yakalayabilirsiniz.

Filipinler’in Kalabalık Sokaklarındaki Milyonlarca İnsanla Beraber Geri Sayım Yapın

Filipinler’in başkenti olan Manila, gece hayatının en geliştiği şehirlerden bir tanesidir. Manila 15 milyondan fazla olan nüfusu sayesinde devasa bir şehirdir ve doğal olarak pek çok mekâna da ev sahipliği yapmaktadır.

Manila, Makati ve Malati olarak iki bölgeye ayrılır. Makati daha sosyetik ve lüks mekânların bulunduğu bir bölgeyken, Malati gençlerin ağırlıklı olarak eğlendikleri son derece ucuz bir bölgedir.

Yılbaşında Eğlencenin ve Gece Hayatının Zevkini Kıbrıs’ta Çıkarın

Yılbaşını geçirecek yerlerden bahsederken Kıbrıs’ı es geçmek elbette ki olmaz. Özellikle kumarhaneleri ve eğlence hayatı üzerine kurulu bir ülke olan Kıbrıs, her yılbaşında en ünlü isimleri ağırlaması ile bilinmektedir.

Dilerseniz sevdiğiniz bir ünlünün sahne alacağı lüks bir otelde konaklayarak yeni yıla girebilir, ya da sınırsız alternatife sahip olan gece kulüplerinin tadını çıkarabilirsiniz.

Kıbrıs çok ucuz bir bölge olmamasına rağmen, uçak biletlerini diğer ülkelere göre daha ucuza alarak bütçenizi sarsmadan eğlenebilirsiniz.

Mısır’ın Etnik Kültürünü İliklerinize Kadar Hissedebileceğiniz Tarihi Bir Doku: Fas

Çoğu insanın bilmemesine rağmen Afrika’nın en mükemmel ülkelerinden bir tanesi olan Fas’ta vize istemeyen ülkeler arasındadır. Yılbaşına egzotik güzellikler ile dolu bir ülkede girmek isteyenler için hiç şüphesiz en güzel yerlerden bir tanesi Fas olacaktır.

Muhteşem doğası, vahaları, sarayları ve olağanüstü mutfağı ile en sıra dışı kültür deneyimlerinden bir tanesini yaşayabileceğiniz Fas, ucuz konaklama seçenekleri ile son derece hesaplıdır.

Dünyanın Diğer Ucunda Eğlencenin Zirvesine Ulaşın: Arjantin

Amerika’nın vize istediği doğru ama kim demiş Güney Amerika vize istiyor diye? Güney Amerika’nın en güzel ve büyük ülkelerinden bir tanesi olan Arjantin’e vizesiz gidebilmeniz mümkün.

Uçak bileti bulma konusunda fiyat açısından bazı sorunlar yaşayabilmeniz haricinde Arjantin, özellikle bazı bölgeleri son derece ucuzdur. Buenos Aires, Iguazu Şelaleleri ve Patagonya gibi pek çok ünlü bölgeye ev sahipliği yapan Arjantin, yılbaşı dönemi festivalleri ve mükemmel dansları ile gönlünüze taht kurabilir.

Hep Hayalini Kurduğunuz O Tatili Bahama Adaları’nda Yaşayın

Karayipler’de bulunan Bahama Adaları yaklaşık 2000 minik adacıktan meydana gelerek, dünyanın en büyük ada topluluklarından bir tanesidir.

Her zaman için güneşli ve sıcak olan iklimi, pırıl pırıl berrak suyu ve inanılmaz güzellikteki kumsalları ile yılbaşında ağustos sıcaklığını bulabilirsiniz. Ayrıca Bahamaların kendine has müzikleri ile farklı etnik gruplarla beraber eğlenmenin keyfini yaşayabilirsiniz.

Egzotik Bir Dünyaya Açılan Kapılar: Tayland

Uzakdoğu denince hem ucuzluğu hem de muhteşem gece hayatı ile akla gelen ilk yer olan Tayland, vizesiz gidilebilen en eşsiz güzellikteki ülkelerden bir tanesidir. Doğa çeşitliliği, farklı meyve ve deniz ürünleri yemekleri, muhteşem mimarisi ve tapınakları ile gününüzü mükemmel hale getirebilir.

Geceleri ise Bangkok, Pattaya ve Phuket’te eğlenceyi doruklarınıza kadar yaşayabilirsiniz. Dünyanın en ünlü kabarelerine ev sahipliği yapan Tayland, yılbaşı tatiliniz için en harika alternatif olabilir.

  1. Ayhan dedi ki:

    Hem pasaportsuz hem vizesiz gidilebilecek en güzel kesinlikle Ukrayna. Öyle karı kız olayları için değil.
    Harika bir havası var, tam yılbaşı kutlamalık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir